Mapa

Levné letenky Seychely

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Vydejte se na dovolenou na Seychely!

Hledáte pro svou dovolenou tropický ráj s krásnými plážemi, palmami, potápěním a dobrým jídlem? Pak se vydejte na Seychely!

Kam na Seychelách?

Souostroví Seychely naleznete východně od Afriky a severně od sousedního Madagaskaru. Seychely tvoří přes 100 malých tropických ostrovů, z nichž je obydleno asi 30. Většina obyvatel však žije na největším ostrově Mahé. Území pokrývají zelené tropické lesy, které jsou plné endemických druhů zvířat a rostlin. Na ostrově Curieuse žije největší populace obřích želv na světě. Kultura země je ovlivněna francouzskými mořeplavci. Většina lidí přijíždí a Seychely za bílými plážemi a azurovým mořem. Za místo nejhezčích pláží je považován ostrov La Digue. Najdete zde ideální podmínky na potápění a šnorchlování. Můžete se vydat také na rybářský výlet. Co je na Seychelských ostrovech k nezaplacení, je všudypřítomný klid. Tato země je ideálním místem pro zamilované páry i rodinné dovolené s dětmi. Příznivci aktivní dovolené si mohou půjčit kolo a mořský kajak, nebo se vydat s průvodcem na pěší túru do pralesa.

Podívejte se na 8 exotických destinací pro vaši dovolenou.

Kdy cestovat na Seychely?

Seychely je lepší navštívit v letních měsících, kdy panuje období sucha. Po celý rok mají ostrovy tropické podnebí s teplotami od 25-30 stupňů. Nejteplejšími měsíci jsou březen a duben. Od prosince do března spadne na Seychelách nejvíce dešťových srážek. Častý déšť udržuje ostrovy krásně zelené.

Letenky na Seychely

Jediné mezinárodní letiště naleznete na ostrově Mahé. Letenky na Seychely si vyhledáte s jedním přestupem v Dubaji s leteckou společností Emirates. Cesta z Prahy vám potrvá přibližně 13 hodin. Jedno mezipřistání v Dauhá má v nabídce aerolinie Qatar Airways.

Jak se pohybovat a kde se ubytovat?

Autobusové spoje existují pouze na ostrovech Mahé a Praslin. Na dodržení jízdních řádů se příliš však příliš spoléhat nedá. Jízdenka na autobus stojí jen několik rupií. Dalším způsobem dopravy je taxi, které je však dražší (přibližně 10EUR za 10km). Cenu dopravy si vždy domluvte předem. Mezi jednotlivými ostrovy se lze pohybovat na lodi nebo pomocí vnitrostátních leteckých spojů. Air Seychelles zajišťuje spoje z Mahé na Praslin a také na ostrovy Frégate, Bird, Denis, Desroches a Alphonse. La Digue a ostatní ostrovy jsou přístupné pouze lodí nebo helikoptérou. Vlastní auto s klimatizací si můžete pronajmout v jedné z autopůjčoven. Pěkný dvoulůžkový pokoj na Seychelách pořídíte už od 1300Kč. Najdete zde i ty nejluxusnější hotely.

Co ochutnat?

V seychelské kuchyni objevíte francouzská, britská, africká, indická i čínská jídla. Oblíbené jsou grilované ryby a mořské plody s kokosovým mlékem. Specialitou jsou zejména dravé ryby red snapper. Ochutnejte pivo Sey Brew nebo místní palmové víno. Na ostrovech se pije též kokosový a ananasový likér.

Další informace

Vstup do Seychelské republiky je občanům České republiky umožněn bez víza až na 3 měsíce. Při příletu můžete být požádání o předložení zpáteční letenky, rezervace hotelů a dostatečné finanční rezervy. Platí se seychelskými rupiemi, které vám vymění po příletu na letiště. Místní měnou se dá ale platit pouze v obchodech s potravinami a v některých hotelech nebo restauracích. Organizované výlety, potápění nebo vstupné do parků je dle zákona nutné platit v zahraniční měně. Přijímány jsou eura, dolary nebo britské libry. Mluví se seychelskou kreolštinou, která se vyvinula z francouzštiny. Obyvatelé jsou potomci afrických otroků a francouzských kolonizátorů. Část ostrovanů pochází z asijských zemí. Letenky na Seychely si můžete bezplatně vyhledat na Skyscanner.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.