Mapa

Levné letenky Barbados

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Poznejte Barbados!

Barbados je luxusní karibskou destinací s nádhernými plážemi, tyrkysovým mořem, korálovými útesy i potopenými vraky lodí. Po přistání na ostrově si budete připadat jako ve filmu "Piráti z Karibiku".

Kam na Barbadosu?

Hlavním lákadlem Barbadosu jsou jeho pláže s bílým jemným pískem. Nejlepší pláže objevíte na západě ostrova. Vydejte se za nimi např. do zátoky Paynes Bay nebo Mullins Bay. Dalšími pěknými plážemi jsou Sandy Beach, Accra Beach nebo Dover Beach. Z hlavního města Bridgetownu je nejdostupnější pláží Pebbles Beach. Příznivci surfování si přijdou na své na pláži Crane Beach. Pokud máte rádi turistiku, vydejte se na organizovaný pěší výlet kolem ostrova s průvodcem. Určitě si domluvte také šnorchlovací nebo potápěčský výlet. Poblíž ostrova se nachází barevný korál a několik vraků lodí. Jedna z potopených lodí má dokonce přes 100 metrů. Milovníci rybaření mohou vyrazit na moře za jedinečnými úlovky. Místní agentury organizují profesionální rybářské akce. Z dovolené na Barbadosu se vám nebude chtít vracet domů!

Podívejte se na Tipy na exotickou dovolenou.

Kdy cestovat na Barbados?

Víte, kdy koupit letenky na Barbados? Největší sucho je na Barbadosu od února do května. Od června do září je v zemi období dešťů. Nejvíce prší v červenci. V září se mohou v zemi objevit tropické bouře nebo dokonce hurikány. Během celého roku jsou teploty příjemné ke koupání.

Letenky na Barbados

Barbados obsluhuje jediné letiště Bridgetown u stejnojmenného hlavního města. Z pražského letiště si vyhledáte letenky na Barbados se společností British Airways, která má jedno mezipřistání v Londýně. Přímý let z Londýna trvá přibližně 14 hodin. Tyto lety však bývají poněkud drahé. Levnější variantou je cesta se dvěma přestupy. Spoje se zastávkami ve Frankfurtu a Torontu spolu zajišťují aerolinie Air Canada a Lufthansa.

Máte-li více času, můžete z Barbadosu cestovat přímými lety i na okolní karibské ostrovy. Na ostrov Martinik se dopravíte za 45 minut se společnostmi LIAT nebo Air Antilles Express.

Ubytování a doprava

Přestože je Barbados spíše luxusnější destinací, pěkný dvoulůžkový pokoj si vyhledáte už od 1200Kč. V nabídce nechybí ani přepychové vily a pětihvězdičkové hotely na pobřeží. Dopravu po ostrově zajišťují autobusy, které vás odvezou na jakékoliv místo za 1,50BBD. Na letišti nebo i ve městě si můžete pronajmout automobil. Podívejte se na výhodné nabídky autopůjčoven. Po ostrově se lze pohybovat také taxíkem, pěšky nebo na kole.

Co ochutnat?

Na Barbadosu se v gastronomii mísí karibské, africké i britské vlivy. Oblíbeným pokrmem je sendvič s pečenou létající rybou. K typickým jídlům patří též conkies, což je směs kukuřice, dýně, brambor, kokosu a koření vařená v banánovém listu. Ceny v restauracích jsou poměrně vysoké. Levné potraviny si nakoupíte v supermarketech.

Závěrečné tipy

Od roku 2009 nepotřebují členské země EU k cestě na Barbados víza. Bude vám proto stačit platný cestovní pas. Na ostrově můžete za turistickým účelem pobývat až 3 měsíce během 6 měsíčního období. Při opuštění Barbadosu budete muset zaplatit odletovou daň 12,5USD. Oficiálním jazykem na ostrově je angličtina, která je více podobná angličtině britská. Často se v hovorové mluvě užívají místní ostrovní dialekty, kterým je mnohem těžší porozumět. Barbados je parlamentní konstituční monarchií. Hlavou země je Britská královna a zastupuje ji guvernér. Země je podobně, jako např. Kanada, součástí Commonwealthu. Platí se barbadoskými dolary (BBD). Větší platby je možné provést v amerických dolarech nebo platební kartou. Skyscanner vám pomůže vyhledat levné letenky na Barbados!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.