Mapa

Levné letenky Grónsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte netradiční Grónsko!

Vydejte se na místo, kde vaši kamarádi určitě ještě nebyli! Cestujte do Grónska a zažijte jedinečnou atmosféru života za polárním kruhem.

Co vidět v Grónsku?

Opravdové Grónsko zažijete na západním pobřeží u městečka Ilulissat, kde na vás čeká jedinečný ledovcový fjord Icefjord. Typická severská vesnička je zde zasazena přímo mezi ledem. Pohledy na oceán a okolní ledovce jsou nezapomenutelné. V zálivu Disko Bay jsou běžně k vidění velryby. Toto místo se nachází za polárním kruhem, a proto tu slunce v létě nikdy nezapadá. Výhodou je také stabilnější a slunečné počasí. Od září do května máte velkou šanci spatřit fenomenální přírodní jev, kterým je severní polární záře aurora borealis. Největší atrakcí oblasti je nejaktivnější ledovec severní polokoule - Sermeq Kujalleq. Cestovní agentury vám pomohou zprostředkovat plavbu lodí. Za delšími turistickými treky se vypravte na ostrov Disco. Odměnou vám budou jedinečné pohledy na hory, útesy a ledovcové kry. Určitě navštivte i některou z odlehlejších eskymáckých vesnic. Možná vás překvapí, že interiér místních domů je poměrně moderní. Přeci jen je ostrov součástí Dánska, které je jednou z nejvyspělejších zemí Evropy. Cesta do Grónska se občas spojuje s návštěvou Islandu.

Podívejte se na Nejlepší místa na pozorování polární záře.

Kdy cestovat?

V letních měsících od června do srpna se na jihu Grónska objeví zeleň. Tato doba je ideální k pěší turistice. Nebojte se, že byste neviděli obří ledové kry. Možná vás překvapí, že na severu ostrova jsou v tuto dobu příjemné slunečné dny s teplotami kolem 15 stupňů.

Letenky Grónsko

Grónsko má k dispozici dvě mezinárodní letiště, která dokáží odbavit velká dopravní letadla. Letenky do Grónska si nejlépe zakoupíte na hlavní letiště Kangerlussuaq se společností Air Greenland.

Z Letiště Václava Havla v Praze lze do Grónska cestovat s jedním mezipřistáním v Kodani. Grónský ostrov náleží Dánsku, a proto právě z této země odlétá nejvíce spojů. Z Kodaně občas letadla směřují i na druhé menší mezinárodní letiště Nuuk nebo na domácí letiště Ilulissat.

Levnější letenky do hlavního města Nuuk se dají sehnat i z islandského letiště v Keflavíku se společností Air Iceland.

Ubytování a doprava

V Ilulissat se nachází několik hotelů a dokonce i hostel. Ceny jsou lehce vyšší než v kontinentálním Dánsku. Spaní v grónské divočině je velkým zážitkem. Silniční doprava v Grónsku téměř neexistuje. Odpadá tak nabídka autopůjčoven. Cestuje se loděmi, malými letadly, helikoptérami, pěší chůzí, motorovými saněmi nebo pomocí psích spřežení. Projížďka na saních se psím spřežením je další aktivita, kterou byste při své cestě neměli vynechat!

Co ochutnat?

Základem grónské kuchyně jsou ryby a divoká zvěř. Ochutnejte např. maso z tuleně, soba nebo vodních ptáků. Silnější povahy mohou vyzkoušet pikantní sobí salát z žaludků, lišejníků, bobulí a jiných rostlin. Mezi další speciality patří velrybí tuk, sušené rybí maso nebo silně mražené syrové maso z pižmoně, soba nebo ovce.

Užitečné tipy

Grónsko je autonomní součástí dánského království. Zemi však řídí vlastní vláda a parlament. Měnou jsou dánské koruny. Grónsko je největším ostrovem na světě a z 85% ho pokrývá led. Osídlení proto naleznete podél pobřeží, kde je život snesitelnější. V každé osadě je k dispozici alespoň jeden bankomat. Možná vás překvapí, že wifi v hotelech a restauracích funguje rychle. Skyscanner vám pomůže porovnat a najít nejlevnější letenky Grónsko-ČR!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.