Mapa

Levné letenky Guadeloupe

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Za exotikou do Guadeloupe!

Vydejte se na dovolenou do karibského ráje, který je navíc součástí Evropské unie! Čekají na vás krásné pláže, potápění, hory, sopky, tropický les i bohatý noční život.

Co vidět na Guadeloupe?

Guadeloupe tvoří dva spojené ostrovy Basse-Terre a Grande-Terre a několik menších ostrůvků. Tvar hlavních ostrovů připomíná motýla. Hlavním lákadlem jsou bílé pláže, palmy a azurová voda Karibského moře. Živými plážovými letovisky s bohatými možnostmi nočního života jsou St. Anne a Le Gosier. Větší klid najdete v příjemném městě St. Francois. Jednou z nejkrásnějších pláží v Guadeloupe je Grande Anse. Na západě ostrova se nachází i pláže s tmavým pískem. Mořské želvy lze pozorovat u města Bouillante. Nejoblíbenějším místem všech potápěčů je pak Malendure. Příznivci pěší turistiky se mohou vypravit na vrchol sopky La Grande Soufrière, která je svou výškou 1467 metrů nejvyšší horou Malých Antil. V Národním parku Guadeloupe najdete kromě hor také vodopád Chutes de Carbe. Na ostrově si lze udělat výlet do palíren rumu. Z tropického Guadeloupe se vám nebude chtít vracet domů!

Podívejte se na 8 tipů na exotické destinace.

Kdy cestovat?

Nejlepším obdobím cesty na Guadeloupe jsou měsíce od února do června. V letních měsících panuje na ostrovech období dešťů. Po celý rok jsou teploty kolem 30 stupňů. O několik stupňů méně je zpravidla ve vnitrozemských horských oblastech.

Letenky na Guadeloupe

Letenky na Guadeloupe si vyhledáte na letiště Pointe-à-Pitre. Lety z Prahy a zajišťují letecké společnosti Air France a KLM. Let se dvěma přestupy v Paříži a Amsterdamu trvá přibližně 17 hodin.

Máte-li více času, můžete navštívit i další ostrovy v Karibiku. Přímé lety na ostrov Martinik nabízí letecká společnost Air Caraibes. Cesta vám potrvá cca 45 minut.

Doprava a ubytování na ostrově

Veřejnou dopravu na ostrovech zajišťují autobusové spoje. Na jízdní řád se však nedá příliš spolehnout. Chcete-li se na Guadaloupe pohybovat samostatně, půjčte si automobil. Dáváte-li přednost aktivní dovolené, vydejte se kolem ostrova na kole. Ubytování si vyberete z různých cenových skupin. Pěkný dvoulůžkový pokoj seženete už od 1000Kč.

Gastronomické speciality

Tradičními pokrmy jsou ryby, mořské plody nebo kuře s kari. K dostání je i sendvič nebo bukit, což je guadalupský langoš s kečupem, šunkou a sýrem. Těšit se můžete na různé druhy exotického ovoce. Ceny na ostrově jsou poměrně vysoké. Levněji si nakoupíte v supermarketu Carrefour.

Závěrečné tipy

Ostrovy Guadeloupe jsou, stejně jako Martinik, Francouzská GuyanaRéunion nebo Mayotte, zámořským regionem Francie. Jsou proto součástí Evropské unie, což znamená, že ke vstupu vám bude stačit občanský průkaz. Úředním jazykem je francouzština. Místní lidé však většinou mluví guadeloupštinou. Hlavou země je francouzský prezident. Guadeloupe má své zástupce ve francouzském parlamentu a senátu. Letenky na Guadeloupe si můžete rezervovat již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.