Mapa

Levné letenky Island

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete na Island?

Na Islandu na vás čeká skvělé dobrodružství, zajímavá severská kultura, panenská příroda, sopky, nespočet vodopádů i příjemné termální koupání v přírodních pramenech.

Atrakce Islandu

Svou cestu po Islandu zahájíte v hlavním městě Reykjavíku, které je nejsevernějším hlavním městem světa! Nejvýznamnější památkou města je vysoký kostel Hallgrímskirkja s velmi působivou architekturou. Před tím, než se vydáte do divoké islandské přírody, udělejte si v Reykjavíku fotografii se známou ocelovou sochou vikingské lodi Sun Voyager. Kousek od letiště se nachází oblíbené termální prameny Blue Lagoon. Areál nabízí opravdu skvělé zázemí a mnoho horkých bazénků. Levnější a méně turistické termální prameny Myvatn Nature Baths objevíte na severu ostrova. Island nabízí neuvěřitelné scenérie hor, sopek, ledovců, gejzírů i vodopádů. Mezi nejkrásnější vodopády se řadí Seljalandsfoss, Selfoss, Skógafoss nebo Gullfoss. Nádherný výlet si můžete udělat do údolí Reykjadaluru, kde uvidíte barevné hory a vykoupete se v horké řece. Obdivovat budete také gejzír Strokkur nebo Velký Geysir, který chrlí vodu až do 80 metrů. Kouzelná je i oblast západních nebo východních fjordů. Island se nachází těsně pod Severním polárním kruhem, a proto patří k nejlepším místům na světě na pozorování polární záře.

Kdy cestovat na Island?

Na Islandu panuje velmi svérázné a proměnlivé klima. Nejlepším obdobím návštěvy jsou měsíce od června do srpna, kdy jsou teploty nejvyšší. Přesto budou denní maxima dosahovat max. 10 stupňů. Dešťové přeháňky i silný vítr vás mohou překvapit kdykoliv. Dobře se proto na cestu připravte a rozhodně nepodceňte teplé oblečení a kvalitní obuv. V letních měsících se prakticky nikdy nestmívá, a proto si dejte pozor na dodržování spánkového režimu. Snadno se vám může stát, že půjdete spát pozdě v noci. Vyrazíte-li na Island na podzim nebo v zimě, budete mít velkou šanci vidět severní polární záři Auroru Borealis. Na severu ostrova jsou také v provozu lyžařská střediska.

Podívejte se na článek Nejlepší místa na pozorování polární záře.

Lety na Island

Jediným mezinárodním letištěm v zemi je letiště Keflavík, které se nachází v malé vesničce asi 50km od Reykjavíku. Z pražského letiště Václava Havla zajišťuje přímé spojení na Island společnost ČSA. V letních měsících se k ní přidává rovněž nízkonákladová letecká společnost Wizz Air. Cesta na Island trvá přibližně 3 hodiny. Další možností je let s přestupem. Letenky na Island s mezipřistáním v Manchesteru nabízí aerolinie easyJet.

Jak se po ostrově pohybovat a kde se ubytovat?

Máte letenky na Island a přemýšlíte nad způsobem cestování? Dopravu po ostrově zajišťují autobusy, které si zakoupíte v cestovních agenturách. S těmito společnostmi si můžete domluvit rovněž výlet s průvodcem. Nejlepším způsobem poznávání Islandu je však pronájem vlastního automobilu. Můžete tak učinit už na letišti v Keflavíku. Ceny aut mimo sezónu (např. v květnu nebo v září) jsou až o 50% levnější. Pokud zvolíte dopravu půjčeným autem, otevírají se vám skvělé možnosti na kempování. Bez auta lze vyrážet na výlety z větších měst. Podívejte se na aktuální nabídky ubytování v Reykjavíku.

Přečtěte si také článek Utečte davům turistů na neobvyklá místa.

Co ochutnat?

Ceny na Islandu patří k nejvyšším na světě. Večeře v restauraci vás tak může stát i přes 1000Kč. Levněji se najíte v restauracích u benzínových pump. Mezi místní speciality patří např. žraločí maso hákarl, rybí kuličky fiskibollur, jogurt skyr nebo nejrůznější polévky.

Závěrečné tipy

Island je stejně jako Česká republika členem Evropské Unie, a proto vám pro cestu postačí platný občanský průkaz. Váš pobyt na Islandu nebude časově omezen. Měnou je islandská koruna, se kterou se však vůbec nemusíte setkat. Na všech místech, včetně malých obchodů, jsou přijímány platební karty. Jídlo v menších obchodech je velmi drahé. Potraviny lze levně nakoupit ve velkých supermarketech Bonus. Podívejte se na aktuální letenky na Island již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.