Mapa

Levné letenky Jamajka

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás exotický ostrov Jamajka?

Vydejte se na dovolenou do tropického ráje na Jamajce a za neutichajících tónů hudby ska a reggae objevte krásné pláže a zátoky.

Co dělat na Jamajce?

Svou cestu po Jamajce pravděpodobně zahájíte v hlavním městě v Kingstonu. Projděte si staré i nové centrum města, zajděte si na trh a do muzea Boba Marleyho. Tento umělec proslavil s hudebním stylem reggae Jamajku po celém světě. Největší koncentrace barů a noční zábavy je na ulici Red Hills. Nejnavštěvovanější místo na Jamajce se nachází v okolí Ocho Rios. Rozhodně byste si neměli nechat ujít pláž Turtle Beach a kaskády Dunn's River Falls v tropické lese. V zátoce Long Bay na vás čeká růžový písek a azurová voda Karibského moře. Na klidnějším jižním pobřeží na pláži Treasure Beach lze zahlédnout mořské želvy. Pěkným místem k dovolené je plážové letovisko Montego Bay. Na Jamajku se často jezdí za sportem. Oblíbený je windsurfing, surfing, jízda na kajaku, tenis nebo hraní golfu. Místní Jamajčané rádi běhají, neboť se upínají ke svému sportovnímu vzoru, kterým je současný nejrychlejší muž planety Usain Bolt.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Nejlepší čas cesty

Kdy koupit letenky na Jamajku? Ostrov má velmi teplé tropické podnebí. Období dešťů probíhá přibližně od května do listopadu. Nejlepším obdobím cesty je proto v průběhu české zimy. Koupání v moři je možné celoročně.

Letenky Jamajka

Letenky na Jamajku si můžete zakoupit do hlavního města Kingstonu nebo na letiště v Montego Bay. Do Kingstonu se z Letiště Václava Havla v Praze dopravíte s jedním mezipřistáním v Torontu s kanadskou aerolinií Air Canada.

Se 2 přestupy v Londýně a v Miami lze cestovat s leteckou společností British Airways. Z části tento spoj zajišťuje American Airlines. Cesta trvá přibližně 17 hodin. Podívejte se též na nabídky letů z německých letišť.

Z Jamajky se jednoduše dostanete na sousední Kajmanské ostrovy. Přímý let společnosti Cayman Airways z Kingstonu na ostrov Grand Cayman trvá pouze hodinu.

Ubytování a doprava

Veřejnou dopravu na Jamajce obsluhují zejména levné mikrobusy. Bývají však často velmi přeplněné a jezdí bez jízdních řádů. Chcete-li získat čas a nezávislost, půjčte si auto. Na Jamajce se jezdí po levé straně. K pronájmu auta budete potřebovat platný mezinárodní řidičský průkaz. Chcete-li si trochu zasportovat, půjčte si jízdní kolo.

Co ochutnat?

Kuchyně na Jamajce je směsí afrických, evropských i domorodých vlivů. Typickým pokrmem je kuře jerk ve speciální jamajské omáčce. Jamajskou gastronomii tvoří z velké části ryby a mořské plody. Tropické ovoce je na exotickém ostrově samozřejmostí. Z nápojů je nejoblíbenější jamajský rum a také káva. Odrůda kávy Blue Mountain se pěstuje v hornatém středu ostrova a patří k nejlepším na světě.

Závěrečné tipy

Od roku 2013 nepotřebují občané České republiky vízum při pobytu do 30 dnů. Na Jamajce se mluví anglicky. Používá se spousta slangu a zpočátku můžete mít trochu problém s porozuměním. Nejvíce rozšířeným náboženstvím na Jamajce je křesťanství. Na ostrově naleznete mnoho rastafariánů s dredy a typickými čepicemi. Rastafariánství se často vyznačuje vegetariánstvím, láskou k matce zemi, odporem k tradiční medicíně či kouření marihuany. Na Jamajce se platí jamajskými dolary, které vám vymění ve směnárnách nebo v bankách. Letenky na Jamajku si zdarma vyhledáte již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.