Mapa

Levné letenky Srí lanka

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Srí Lanka

Srí Lanka je skvělým místem pro vaši dovolenou, neboť na relativně malém území naleznete krásné bílé pláže, hory, čajové plantáže, džungli plnou divokých zvířat i jedinečné buddhistické památky.

Co dělat na Srí Lance?

Srí Lanka na ostrově Cejlon je tím pravým tropickým rájem. Na ostrově panují ideální podmínky pro surfování. Za tímto sportem se jezdí především na pláž Mirissa nebo do zátoky Arugam Bay. Určitě si udělejte výlet do měst Anuradhapura, Polonnaruwa nebo Dambula, kde na vás čekají nádherné buddhistické chrámy a obří sochy Buddhy. Příznivci pěší turistiky zajásají nad pohledem na Adamovu horu. Na vrchol této posvátné hory se chodí na východ slunce. Výstup po strmých schodech je velmi náročný a trvá několik hodin. Odměnou vám bude jedinečný výhled do kraje. Krásné výhledy získáte také ze skalní pevnosti Sigiryia. Zdejší národní parky jsou srovnatelné s parky v Africe. Narazíte totiž na slony, leopardy, krokodýli a spoustu dalších divokých zvířat. K nejoblíbenějším parkům patří Uda Walawe a Yala. Určitě se vypravte na výlet také k čajovým plantážím, kterých je na Srí Lance nepočítaně. Čaj z Cejlonu je známý po celém světě.

Podívejte se na 8 exotických destinací pro vaši dovolenou.

Kdy cestovat?

Na Srí Lance se střídají období sucha a období dešťů. Po celý rok panují vysoké teploty a teplý je i okolní oceán. Období dešťů probíhají na různých částech ostrova různě. Za sušší období jsou považovány měsíce od prosince do března. Nejdeštivějšími měsíci jsou zpravidla květen a říjen. Pokud vám na nějakém místě ostrova dlouhodobě prší, přesuňte se jednoduše jinam. Možností máte mnoho. I v období dešťů většinou prší až večer nebo v noci.

Letenky Srí Lanka

Hlavní branou do země je letiště Colombo. Přestože nese označení Colombo, nachází se u plážového letoviska Negombo. Hlavní město Colombo je vzdálené asi 35 kilometrů.

Letenky na Srí Lanku z Prahy si můžete vyhledat i na menší letiště Hambantota v jihovýchodní části země. Do Colomba se nejrychleji dostane s jedním přestupem v Dubaji s leteckou společnostmi Emirates nebo flydubai. Cesta trvá přibližně 13 hodin. Jednu zastávku v Dauhá nabízí společnost Qatar Airways. Některé lety nízkonákladové společnost flydubai míří na druhé letiště Hambantota. Toto letiště je mnohem méně využívané a je výrazně klidnější než Colombo.

Kde se ubytovat a jak se po ostrově pohybovat?

Ubytování na Srí Lance je velmi levné. Za rozumnou cenu pořídíte i luxusní hotely. Nejvíce možností ubytování naleznete podél jihozápadního pobřeží. Dopravu na ostrově zajišťují hlavně autobusy. Jízda autobusem je velkým zážitkem, neboť řidiči své motory nešetří a celým autobusem se rozléhá velmi hlasitá hudba. Domluvit si lze i nejrůznější výlety mikrobusy a taxíky. Půjčení auta je možné. Většinou vám však bude nabízeno auto i s řidičem. Řízení na srílanských silnicích vyžaduje velkou dávku soustředění a je velmi únavné. Součástí provozu jsou totiž nejrůznější dopravní prostředky, zvířata a pobíhající lidi. Není to však nemožné. Podívejte se na nabídku autopůjčoven.

Srí Lanka a gastronomie

Těšit se můžete na nejrůznější exotické ovoce, ryby i rýžové pokrmy podobné jídlu v Indii. Snažte se domluvit s obsluhou na tom, aby váš pokrm příliš nepálil. Pokud není jídlo příliš pálivé, je skutečně výborné. Na Srí Lance se hodně jí kari s různými druhy masa a zeleniny.

Užitečné tipy

Pro cestu na Srí Lanku budete potřebovat platný cestovní pas a elektronické povolení ETA, které se od roku 2012 uděluje pro turistické pobyty do 30 dní. Při zakoupení povolení online zaplatíte 35 amerických dolarů. Povolení se dá zakoupit i na letišti po příletu. V tomto případě budete platit 40USD. Při příletu můžete být požádáni o zpáteční letenku nebo o prokázání finanční rezervy. Budete také vyplňovat vstupní imigrační kartu. Země je naprosto bezpečná, a to i veškeré oblasti na severu, kde v historii docházelo k problémům. Lidé jsou velmi milí a v turistických místech zvládají základní konverzaci v angličtině. Na Srí Lance se stále něco slaví. Téměř jistě tak narazíte na některý z buddhistických nebo hinduistických svátků. Měnou je srílanská rupie. Peníze si vyměníte na letišti nebo vyberet z bankomatu. Skyscanner vám pomůže bezplatně vyhledat letenky Srí Lanka-ČR již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.