Mapa

Levné letenky Mongolsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Poznejte Mongolsko!

Hledáte netradiční málo navštěvovanou destinaci s krásnou přírodou a velmi zajímavou kulturou? Pak se vydejte na poznávací cestu do Mongolska!

Co vidět v Mongolsku?

Po příletu do Ulánbátaru si vyčleňte čas na prozkoumání tohoto největšího mongolského města. Zajděte se podívat na největší buddhistický klášterní komplex Gandan Khiid s 26 metrů vysokou sochou Migjid Janraisig. Mezi chrámy objevíte i buddhistickou univerzitu. Dalšími památkami, které v době Stalinova režimu unikly svému zničení, jsou Zimní palác Bogd chána a klášter Choijin Lama. Při své cestě se zastavte i na Čingischánově náměstí a u dalších nevzhledných památek Sovětského svazu. Typickou mongolskou kulturu můžete obdivovat během večerních představení v Divadle písní a tanců. Chcete-li poznat místní krajinu a mongolský venkov, vydejte se k horským masivům pohoří Altaj. Místní pastevci tam k lovu používají cvičené orly. Velkým zážitkem i je i cesta do pouště Gobi.

Podívejte se na Utečte davům turistů na neobvyklá místa.

Nejlepší čas cesty

Ulánbátar je považován za jedno z nejchladnějších hlavních měst světa, a proto si dobře rozmyslete, kdy budete do Mongolska cestovat. V zimě se teploty propadají až k -40 stupňům. V létě mohou být naopak teploty velmi horké. Nejvhodnější dobou návštěvy je proto jaro a podzim. V zemi jsou také velké rozdíly mezi teplotami ve dne a v noci.

Letenky Mongolsko

Letenky do Mongolska si můžete vyhledat na Čingischánovo mezinárodní letiště, které se nachází asi 18 km od hlavního města Ulánbátaru. Z Letiště Václava Havla v Praze se do Mongolska dopravíte s lety ruské společnosti Aeroflot a jedním přestupem v Moskvě. Let z Moskvy do Ulánbátaru občas zajišťují aerolinie MIAT Mongolian Airlines. Cesta s jedním mezipřistáním trvá přibližně 11,5 hodiny.

Ubytování a doprava

V Ulánbátaru si zarezervujete dvoulůžkový pokoj se snídaní v centru i za 150Kč. V nabídce jsou i luxusní pětihvězdičkové hotely. V menších městech je ubytování levnější. Na mongolském venkově nebo v horách lze bydlet v tradičních jurtách. Bez problémů můžete zdarma také stanovat. Doprava v Mongolsku je poměrně komplikovaná. Železnice spojuje pouze Ulánbátar s Ruskem a autonomní oblastí Vnitřního Mongolska. Levným způsobem vnitrostátní dopravy jsou meziměstské autobusy. Na trasách jsou však velmi častá zpoždění. Chcete-li získat čas a nezávislost, pronajměte si vlastní auto. Autopůjčovny sídlí na letišti i v centru hlavního města. Pro řízení vozidla v Mongolsku budete potřebovat evropský řidičský průkaz. Objednejte si auto s GPS, neboť orientace na mongolských cestách není příliš jednoduchá. Častým způsobem cestování v Mongolsku je pronájem terénního auta s řidičem a průvodcem. Poslední možností dopravy je využití vnitrostátních letů Aero Mongolia nebo MIAT.

Mongolsko a gastronomie

Hlavními prvky mongolské kuchyně jsou maso a mléko. Jídla nejsou kořeněná, bývají však velmi mastná. Oblíbená je nudlová polévka banštaj šöl, těstovinové taštičky s masem nebo smažené plněné placky. Nejběžnějším nápojem je slaný čaj s mlékem. Pije se rovněž pálenka z kvašeného mléka. Ceny jídel jsou velmi levné.

Důležité informace

Od roku 2016 byla pro občany České republiky opět zavedena vízová povinnost. O cestovní vízum lze požádat na Velvyslanectví Mongolska v Praze. Mongolsko má jednu z nejnižších hustot zalidnění na světě. Na obrovském území žijí necelé 3 miliony lidí. Hlavním náboženstvím je buddhismus, který má často prvky šamanismu. Měnou je mongolský tugrik. K jeho výměně si přivezte americké dolary. Peníze je možné směnit pouze v několika směnárnách v Ulánbátaru. Kreditní kartou lze zaplatit pouze v některých luxusních hotelech. Úředním jazykem je mongolština. Druhým nejpoužívanějším jazykem je ruština. Cesta do Mongolska pro vás bude netradičním zážitkem! Skyscanner vám pomůže vyhledat letenky Mongolsko-ČR již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.