Mapa

Levné letenky Malajsie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete do Malajsie?

Malajsie je zajímavá země s nádhernou přírodou, spoustou ostrovů, pláží a skvělé gastronomie. Ať už budete cestovat do kontinentální Malajsie nebo na Borneo, určitě budete nadšení!

Kam v Malajsii?

Svou cestu po Malajsii pravděpodobně začnete v hlavním městě Kuala Lumpuru. Před známým mrakodrapem Petronas Twin Towers uvidíte každý večer hrající fontánu. Po zakoupení vstupenky můžete vyjet na vrchol mrakodrapu. V Kuala Lumpuru si zajděte na jídlo do indické nebo čínské čtvrti. Vlak z centra města vás doveze do známých jeskyní Batu Caves. Chcete-li se v Malajsii trochu ochladit, vydejte se k čajovým plantážím do Cameron Highlands. Za město kultury a mnoha chrámů je považován Penang. Z tohoto druhého největšího města v Malajsii se lze vypravit na ostrov Langkawi. Máte-li více času, cestujte na malý thajský ostrůvek Ko Lipe, který má jedny z nejhezčích pláží v Thajsku. V Malajsii naleznete rovněž nádherné pláže a to zejména na ostrovech Redang, Perhentian nebo Tenggol. Samostatnou kapitolou je malajsijská část ostrova Borneo, kde objevíte další ostrovy a také tropický prales s orangutany. Na ostrově Sipadan jsou skvělé podmínky na potápění. Pěkný výlet si můžete zorganizovat do nedalekého Singapuru.

Podívejte se na Současné trendy v cestování.

Kdy cestovat?

Víte, kdy koupit letenky do Malajsie? V zemi panuje velmi teplé klima po celý rok. Hlavní sezónou je období od prosince do března, kdy je největší sucho. Po těchto měsících pozvolna přichází období dešťů, které vrcholí v letních měsících v červenci a v srpnu. Podnebí je během celého roku velmi vlhké.

Letenky do Malajsie

Letenky do Malajsie si z Letiště Václava Havla v Praze nejlépe vyhledáte do Kuala Lumpuru. Let s jedním přestupem v Dubaji nabízí aerolinie Emirates. Občas trasu zčásti zajišťuje nízkorozpočtová společnost flydubai. Let s mezipřistáním v Istanbulu si vyhledáte s Turkish Airlines. Další možností je koupit si letenky se společností KLM, která prodává přímé lety do Kuala Lumpuru z Amsterdamu.

Kuala Lumpur je důležitým přestupním uzlem pro celou Asii. Levné letenky si proto vyhledáte i do Thajska, Indonésie, Vietnamu nebo na Filipíny.

Jak cestovat a kde se ubytovat?

Dopravu v Malajsii zajišťují autobusy a vlaky. Autobusy jsou zpravidla klimatizované. Na kratší vzdálenost vás přepraví taxíky nebo tuk-tuky. Podívejte se rovněž na nabídky levných vnitrostátních letů Air Asia. Lety z Kuala Lumpuru do Penangu bývají v nabídce i za 500Kč. Pokud si chcete v Malajsii pronajmout auto, podívejte se na aktuální nabídky autopůjčoven. Levný hotelový pokoj v centru Kuala Lumpuru si vyhledáte už od 250Kč.

Co ochutnat?

Malajskou kuchyní tvoří hlavně rýže, nudle a mořské plody. Gastronomie je ovlivněně čínskými, thajskými, indonéskými i indickými vlivy. V restauracích se často setkáte s obrovským výběrem hlavních jídel. Skvělé jídlo pořídíte také na tržnicích. Oblíbená je polévka laksa s krevetami. Místní tvrdí, že nejlépe jí umí připravit na Borneu. Ochutnejte rovněž místní džusy a ledovou kávu.

Další informace

Vstup do Malajsie vám bude za turistickým účelem umožněn na 90 dnů. Místní měnou je malajsijský ringgit. Platba je občas možná i v amerických dolarech. Úředním jazykem je malajština. Mnoho lidí mluví také anglicky, neboť Malajsie je multikulturním centrem obchodu. Skyscanner vám zdarma pomůže najít levné letenky do Malajsie!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.