Mapa

Levné letenky Nový Zéland

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cesta na Nový Zéland

Nový Zéland je zeleným klenotem Oceánie. Krásné hory, sopky, gejzíry, jezera, řeky, vodopády, pláže i dochované zbytky maurské kultury vás zcela jistě okouzlí. Nový Zéland je navíc velmi poklidná a bezpečná země, která je vhodná i pro rodinnou dovolenou s dětmi. Vydejte se do jedinečné krajiny Pána prstenů!

Kam na Novém Zélandu?

Oba novozélandské ostrovy ukrývají mnoho atrakcí. Z největšího města Aucklandu se můžete vypravit do termální oblasti Rotorua, kde objevíte nejrůznější přírodní bazénky s teplými prameny a dokonce horký vodopád. Dále na jihu na vás čeká největší jezero Taupo, od kterého jsou za jasného počasí vidět nedaleké vulkány národního parku Tongariro. Právě turistické trasy kolem u Tongarira jsou nejoblíbenější na celém Novém Zélandu. Kromě sopek Mt. Tongariro a Mt. Ngauruhoe uvidíte i tyrkysová horská plesa. Další krásnou horou je Mt. Taranaki na západě ostrova. Přes hlavní město Wellington se vydejte na Jižní ostrov do národního parku Abela Tasmana. Tento park ukrývá asi nejhezčí novozélandské pláže. Největším lákadlem Jižního ostrova Nového Zélandu je oblast kolem outdoorového městečka Queenstownu. Příznivci pěší turistiky zaplesají v místech, jako jsou Wanaka, Glenorchy nebo slavný Milford Sound. Po celém Novém Zélandu vedou nádherné horské trasy. Ty nejznámější najdete pod názvem "Great Walks". Na vícedenních túrách můžete spát na horských chatách nebo ve stanu v kempech. V zimních měsících je na jihu Jižního ostrova možné spatřit jižní polární září Auroru Australis.

Podívejte se na Nejkrásnější místa světa.

Kdy cestovat?

Nový Zéland leží na jižní polokouli, a proto jsou roční období oproti Česku obráceně. Léto na Jižním ostrově trvá od prosince do února. Severní ostrov je obecně teplejší po celý rok. Počasí na jaře a na podzim může být velmi proměnlivé. Občas během jednoho dne zažijete několikrát déšť, kroupy i slunečné počasí. Nejchladněji je na jihu Nového Zélandu, kde se od června do září lyžuje. Na horách jsou poměrně časté sněhové přeháňky. Lyžuje se také u Tongarira na Severním ostrově.

Letenky na Nový Zéland

Z Letiště Václava Havla v Praze si vyhledáte letenky na Nový Zéland s jedním přestupem v Dubaji se společností Emirates. Tyto lety míří na Severní ostrov do Aucklandu. Lety se 2 přestupy mají v nabídce společnosti British Airways a Cathay Pacific.

Mezi Novým Zélandem a sousední Austrálii se můžete dopravit i za 100 novozélandských dolarů při jednosměrném letu.

Doprava a ubytování

Dopravu na Novém Zélandu zajišťují autobusy. Nejlépe se však budete pohybovat s pronajatým automobilem. Automobil si můžete půjčit hned po příletu na letiště. Mezi Severním a Jižním ostrovem se dopravíte trajektem nebo vnitrostátními lety, které zajišťují letecké společnosti Air New Zealand nebo Jetstar.

Užitečné informace

S platným cestovním pasem lze vstoupit na Nový Zéland zdarma až na dobu 3 měsíců. Jedinou podmínkou je žádost o elektronické vízum. Pokud máte zájem na Zélandu pracovat, podívejte se na roční pracovní víza Working Holiday New Zealand. Na Novém Zélandu se platí novozélandskými dolary (NZD), které mají o něco nižší kurz než dolary australské (AUD). Na místní angličtinu si rychle zvyknete. Zvláštností je rozdílná výslovnost některých slov. Na Skyscanner si zdarma vyhledáte a porovnáte letenky na Nový Zéland již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.