Mapa

Levné letenky Tanzanie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Vypravte se do Tanzanie!

Národní parky plné divokých afrických zvířat, výstup na nejvyšší horu Kilimandžáro nebo koupání na krásném ostrově Zanzibar. To vše vám nabízí Tanzanie!

Kam v Tanzanii?

Tanzanie patří k nejnavštěvovanějším africkým zemím a to především pro své přírodní krásy a zajímavou kulturu. Příznivci pěší turistiky se mohou vypravit na vrchol nejvyšší africké hory Kilimandžáro. Tato hora se tyčí nad okolní krajinou do neuvěřitelné výšky 5895 metrů a je tak nejvyšší samostatně stojící horou na světě. Několikadenní výstup je díky nadmořské výšce relativně obtížný. Není však potřeba horolezeckého umění a sníh se drží jen na samotném vrcholu. V Tanzanii uvidíte velké množství divokých zvířat. Mezi oblíbené národní parky patří Serengeti, Arusha nebo Tarangire. V národním parku Serengeti máte možnost zahlédnout lvy, levharty i gepardy. Každoročně tu probíhá také největší migrace zvířat na světě, kdy se přesouvají asi 2 miliony kopytnatců. V národním parku Tarangire na váš zase čekají obrovská stáda slonů a zeber. Krásné pláže a korálový útes objevíte na ostrově Zanzibar.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Nejlepší čas cesty

Tanzanie má tropické klima s celoročními teplotami kolem 30 stupňů. Nejlepším obdobím cesty jsou měsíce od listopadu do února, kdy je počasí nejsušší. Od března do května panuje období dešťů. Teploty mírně klesají a země je více zelená. Nižší teploty jsou v horách. Vrchol Kilimandžára je většinu roku pokryt sněhem.

Letenky do Tanzanie

Letenky do Tanzanie si můžete z Letiště Václava Havla v Praze zakoupit na hlavní letiště Dar Es Salaam. Jedno mezipřistání v Dauhá nabízí letecká společnost Qatar Airways. Let trvá přibližně 15 hodin, ale vždy závisí na délce přestupu. Let s přestupem v Istanbulu zajišťuje aerolinie Turkish Airlines. Nízkorozpočtová společnost fydubai létá do Tanzanie přes Dubaj.

V Tanzánii fungují i další mezinárodní letiště: Letiště Kilimanjaro u hranic s Keňou a letiště Zanzibar na stejnojmenném ostrově. Na Zanzibar létají např. společnosti flydubai a Ethiopian Airlines.

Ubytování a doprava

Ceny hotelů jsou velmi levné. Pokoj se snídaní seženete už od 200Kč. Levně si ale rezervujete i luxusní čtyřhvězdičkový hotel. Po Tanzanii se můžete snadno a levně pohybovat autobusem. Autobusy většinou odjíždí brzy ráno. Jízdenku si kupte předem. Kratší vzdálenosti obsluhují dodávky dalla-dalla. V Tanzanii se nachází i několik železničních tratí. Vlak projíždí např. národním parkem Mikumi, a tak můžete přímo za jízdy pozorovat divoká zvířata. Přímo na letišti si lze půjčit vlastní automobil. V nabídce je též pronájem auta s řidičem. Řídí se na levé straně a stav silnic není vždy ideální. Pokud se však rozhodnete v Tanzanii řídit, určitě získáte čas. Místní doprava totiž dost často nabírá velká zpoždění. Podívejte se na aktuální nabídku autopůjčoven.

Co ochutnat?

Na pobřeží nebo na Zanzibaru určitě ochutnejte čerstvé ryby a mořské plody. Tropické ovoce koupíte na každém kroku. V Tanzanii se jí rýže, placky čapátí, hranolky nebo kukuřičná kaše. Častým pouličním jídlem jsou hranolky s omeletou Chips Mayaye. K tradiční snídani místních obyvatel patří masový vývar i fazole.

Závěrečné rady

Občané České republiky potřebují ke vstupu do Tanzanie vízum. Předem si o něj můžete požádat na velvyslanectví Tanzanie v Berlíně. Víza jsou udělována i po příletu na letišti. Poplatek za turistické vízum je 50 amerických dolarů. Tuto bankovku mějte s sebou v hotovosti. Úředními jazyky jsou angličtina a svahilština a hlavním náboženstvím je křesťanství a islám. Na ostrově Zanzibar má Islám téměř výhradní zastoupení. V zemi najdete i mnoho původních kmenů. Ve vnitrozemí žijí velmi zajímavé kmeny Masajů a Hadzů. Se svým očkovacím centrem konzultujte povinné a doporučené vakcíny. Měnou je Tanzanský šilink. Peníze vám vymění po příletu na letiště. S americkými dolary se dá platit pouze v hotelových komplexech nebo v národních parcích. Podívejte se na letenky do Tanzanie už dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.