Mapa

Levné letenky Kolumbie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete do Kolumbie?

Kolumbie na vás čeká s jedinečným mixem Karibského moře, Amazonského pralesa, pohoří, teplého počasí, dobrého jídla, tance a usměvavých lidí.

Co vidět v Kolumbii?

Přiletíte-li do hlavního města Bogoty, určitě si nechte pár dní na poznání této obří metropole. Čeká na vás mnoho muzeí, galerií a pouličního umění. V historické čtvrti La Candelaria objevíte pěkné kavárny a bary. Máte-li rádi tanec, vypravte se do města Cali, které je hlavním městem salsy. Každý večer se místní bary zaplní tanečníky. Můžete si zde domluvit několikadenní kurz tance a večer se s nacvičenými pohyby vydat za zábavou. Velmi zajímavým městem je Medellín, který byl v historii nechvalně spjat s drogovými gangy. Časy Pabla Escobara jsou ale dávno pryč a Medellín získal mnoho ocenění za proměnu v moderní a bezpečné město. Často bývá dáván za vzor ostatním městům v Jižní Americe. Nevynechejte ani "kolumbijský Dubrovník", kterým je město Cartagena na pobřeží. Dochované opevnění, koloniální domy a úzké uličky tu utváří jedinečnou atmosféru. V Kolumbii samozřejmě najdete i krásně pláže. Vypravte se za nimi např. do národního parku Tayrona nebo na karibský ostrov San Andrés. Příznivci turistiky se mohou vydat na výlet do kolumbijských hor nebo do Amazonského pralesa.

Podívejte se na Tipy na exotickou dovolenou.

Nejlepší čas cesty

Pobřeží Kolumbie má tropické klima a je tak vhodné k návštěvě po celý rok. Nejdeštivějšími měsíci jsou duben a květen a říjen a listopad. V horách jsou teploty výrazně nižší.

Letenky do Kolumbie

S jakou leteckou společností koupit letenky do Kolumbie? Z Letiště Václava Havla v Praze nabízí lety s jedním přestupem v Paříži nebo v Amsterdamu aerolinie Air France a KLM. Na letiště Bogota se z Prahy dopravíte za cca 13-15 hodin. Doba letu závisí na délce přestupu.

Plánujete-li cestu z Kolumbie do Panamy, podívejte se i na nabídky letů z dalších kolumbijských letišť. Občas se objevují velmi levné letenky z letiště Medellín.

Jak cestovat a kde se ubytovat?

Po Kolumbii se budete nejlépe pohybovat autobusem. Na kratší vzdálenosti můžete využít nejrůznější minibusy a dodávky. Chcete-li získat nezávislost, půjčte si auto. Autopůjčoveny jsou k dispozici na letištích i v centrech měst. Ceny ubytování jsou levné. Lehce vyšší ceny jsou ve velkých městech, jako je Bogota, Cartagena nebo Medellín. I tam si však seženete ubytování různých typů. Dvoulůžkový pokoj se snídaní v Bogotě si rezervujete už od 300Kč.

Co ochutnat?

Typickým pokrmem v Kolumbii je bandeja paisa, kterou tvoří rýže, vejce, klobásky, vepřové maso, fazole a grilované banány. Oblíbeným jídlem je též polévka ajiaco. Skládá se z různých odrůd brambor, kukuřice, mrkve a kuřecího masa. V Kolumbii si na každém kroku levně koupíte tropické ovoce a výborné džusy. Další specialitou jsou kukuřičné placky arepas.

Další užitečné tipy

Od roku 2004 je možné do Kolumbie cestovat bez víza za turistickým účelem a to až na dobu 90 dní. V zemi se mluví španělsky. Měnou je kolumbijské peso. Peníze si vyměníte po příletu na letišti nebo vyberete přímo z bankomatu. Kolumbijci jsou velmi milí lidé, kteří milují tanec a zpěv. Oslava karnevalu v Kolumbii je podobně velkolepým zážitkem jako karneval v Riu. Z exotické dovolené v Kolumbii se vám nebude chtít vracet! Podívejte se na výhodné letenky do Kolumbie již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.