Mapa

Levné letenky Kostarika

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Tropická Kostarika

Kostarika je zeleným klenotem Střední Ameriky. Čeká na vás džungle plná exotických zvířat, hory, sopky i nádherné pláže.

Co vidět v Kostarice?

Kostarika svým návštěvníkům nabízí hned dvě pobřeží. Těšit se můžete na pláže Karibského moře i na pobřeží Tichého oceánu. Za exotickými zvířaty se vypravte do národních parků. Těmi nejlepšími parky jsou Tortuguero, Cahuita, Mark Antonio nebo Monteverde. Součástí parků jsou turistické stezky i pláže. V kostarické džungli uvidíte lenochody, leguány, nosály, papoušky i tukany. V Kostarice se nachází také mnoho sopek. Nejaktivnější z nich je vulkán Arenal. Pokud vás unaví chůze po horách, odpočinete si v přírodních termálních pramenech. Kostarika je též rájem surfařů. Mezi nejlepší pláže na surfování patří např. Playa Hermosa a Playa Jaco.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Nejlepší čas cesty

Kostarika má tropické klima s vysokými teplotami po celý rok. Střídá se zde období sucha a období dešťů. Nejlepší dobou k návštěvě jsou měsíce od prosince do března. V létě se můžete setkat s vydatnými dešti. Déšť je ale běžný v jakoukoliv roční dobu. Většinou prší večer nebo v noci. Díky častým dešťovým přeháňkám je Kostarika krásně zelená.

Letenky Kostarika

Přímé letenky do Kostariky nejsou z pražského Letiště Václava Havla k dispozici Na letiště v hlavním městě San Jose lze však cestovat s jedním přestupem v Paříži s leteckou společností Air France. Občas má let ještě druhé mezipřistání v Panamě. Lety s přestupy trvají přibližně 17 hodin. Podívejte se i na nabídky letů z německých letišť.

Lety mezi Kostarikou a Panamou zajišťují společnosti Copa Airlines nebo Avianca.

Doprava a ubytování

V Kostarice není železnice, a proto veřejnou dopravu obstarávají autobusy a různé mikrobusy. Chcete-li získat čas a nezávislost, půjčte si auto. Vlastní auto si pronajmete na letišti nebo v centru San Jose. Nezapomeňte si mezinárodní řidičský průkaz. Dvoulůžkový pokoj v centru hlavního města seženete už od 500Kč. Noc v pětihvězdičkovém hotelu pořídíte za cca 2000Kč.

Co ochutnat?

Hlavními prvky kostarické kuchyně jsou rýže, fazole a kuřecí maso. Oblíbeným pokrmem je pikantní rýže gallo pinto nebo dušené maso olla de carne. V Kostarice si užijete čerstvé tropické ovoce. Ceny potravin jsou poměrně vysoké, neboť se mnoho věcí dováží. Levněji se najíte v menších jídelnách, tzv. "sopas".

Rady závěrem

Vstup do Kostariky je občanům České republiky umožněn bez víza až na 90 dní. Při opuštění země budete muset zaplatit speciální letištní poplatek 29USD. Tento poplatek se platí i na pozemní hranici s Panamou a Nikaraguou. Úředními jazyky v Kostarice jsou španělština a angličtina. V Kostarice žije mnoho přistěhovalců z USA. Měnou je kostarický colón (CRC), ale často jsou přijímány i americké dolary. Peníze si rozměníte na letišti, nebo vyberete z bankomatu. Vyhledejte si letenky Kostarika-ČR už dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.