Mapa

Levné letenky Kuba

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Karibský ostrov Kuba

Toužíte o dovolené po teple a azurovém moři? Pak se vydejte do Karibiku na Kubu! Kromě krásných pláží na vás čekají i roztančení Kubánci se spoustou zábavy a muziky.

Co dělat na Kubě?

Pokud si koupíte let do hlavního města Havany, udělejte si nejprve dostatečný čas na procházky starou částí města Havana Vieja. Mezi starými domy Havany vám bude připadat, že se zastavil čas. Kubánci kouřící tradiční doutníky a stará americká auta dokonale utváří jedinečnou atmosféru města. Určitě se po Havaně projeďte jedním z těchto historických vozů. Zajeďte se podívat např. na náměstí Plaza de la Revolución, kde uvidíte typické komunistické stavby a monumentální vyobrazení revolucionáře Che Guevary. Večer si zajděte do některé z restaurací na živou kubánskou hudbu. Hlavním plážovým letoviskem na Kubě je Cayo Guillermo a především bližší Varadero. Za návštěvu rozhodně stojí také město Viñales, kde se vyrábí kubánské doutníky. Okolí plné kopců a zeleně je vhodné k pěším túrám i projížďce na koni. Dalšími zajímavými městy na Kubě jsou Cienfugos, Trinidad nebo Santa Clara. Na východě ostrova naleznete druhé největší město na Kubě, Santiago de Cuba, které je známé hudbou, ale i jedním z nejlepších kubánských rumů značky Santiago.

Přečtěte si článek 8 exotických destinací pro vaši dovolenou.

Kdy cestovat na Kubu?

Přemýšlíte nad tím, kdy koupit letenky na Kubu? Tropický ostrov má velmi teplé klima po celý rok. Pokud si můžete vybírat, vyhněte se letním měsícům, kdy na Kubě nejvíce prší a občas dochází dokonce k tropickým bouřím nebo cyklonům.

Letenky Kuba

Letenky na Kubu pořídíte z letiště Václava Havla nejlépe s aerolinií Aeroflot a jedním přestupem v Moskvě. Občas stejnou trasu zajišťují linky Aeroflot s ČSA. Celková doba letu s mezipřistáním je cca 18 hodin. Podívejte se také na nabídky letů na další kubánské letiště Varadero. Výhodné ceny letenek se objevují z německých letišť, jako jsou Frankfurt, Berlín nebo Mnichov.

Doprava a ubytování

Na Kubě je k dispozici velké množství hotelů různých kategorií. Podívejte se na aktuální nabídku hotelů v Havaně. Ideální možností cestování je pronájem vlastního auta, neboť turistické autobusy a taxi bývají předražené. Pokud využijete služeb taxi, domluvte si cenu předem a nebojte se smlouvat. Z Havany do Varadera se lze dostat i velmi levně pomocí místních autobusů. Poraďte se s Kubánci ve vašem hotelu, určitě vás rádi nasměrují k nejbližší zastávce autobusu.

Může vám pomoci

Pro vstup na Kubu budete potřebovat platný občanský průkaz a také vízum, které se uděluje formou turistické karty. Tuto kartu lze získat na počkání na Velvyslanectví Kubánské republiky v Praze. Poplatek za vízum je 640Kč. Požádat musíte bezpodmínečně před cestou. Na kubánském ostrově fungují dvě měny: konvertibilní peso a kubánské národní peso. Při příletu si vyměňte obě tyto měny. Občas se totiž dostanete k restauraci, kde budete moci zaplatit velmi levně právě kubánskou národní měnou. Konvertibiní měna byla zavedena spíše na turisty a má podobný kurz jako americký dolar. Podívejte se na letenky Kuba-Praha již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.