Mapa

Levné letenky Gruzie

Cestujete do Gruzie?

Hledáte netradiční a levnou destinaci pro vaši dovolenou? Pak na vás čeká Gruzie! Krásná nedotčená příroda, malebné vesničky s typickými starými kostely a úžasné jídlo jsou jen několika lákadly, na které se po příletu můžete těšit. V Gruzii si navíc nepotkáte davy turistů jako v některých jiných zemích.

Co dělat v Gruzii?

Do Gruzie se jezdí hlavně za krásnou přírodou. Pohoří Velký Kavkaz nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku. Gruzie je v posledních letech čím dál více populární i v zimě! V zemi se totiž nachází několik pěkných lyžařských středisek. V hlavním lyžařském centru Gaudari objevíte dokonce 20 sjezdovek. Velkou výhodou jsou poloprázdné sjezdovky a cena celodenního skipasu kolem 300Kč! Hlavní město Tbilisi pochází z 5. století, a proto se zde setkáte s celou řadou historických památek. Určitě se zajděte podívat např. na pevnost Narikala a sochu Matky Gruzie. Výhled z pevnosti je opravdu úžasný. U města Kutaisi na západě Gruzie naleznete klášter Gelati, který je asi nejvýznamnější památkou. Nádherné kostely však naleznete i v dalších městech a vesnicích. Svou návštěvu můžete rozdělit na pobyt u moře a procházky v chladnějších horách. Cesty do Gruzie jsou často spojovány též s návštěvou sousední Arménie nebo Ázerbájdžánu.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Nejlepší období cesty

Gruzie má mírnější klima než Česká republika. Velmi bude záležet také na tom, kde budete cestovat. V hlavním městě Tbilisi a na pobřeží Černého moře se drží teploty kolem 10 stupňů i v zimě. V létě je na pobřeží velké teplo a sucho. Sezóna na koupání probíhá od května do října. V tomto období je i nejvíce slunečných dnů s minimálními dešťovými srážkami. Na chladnější počasí narazíte v gruzínských horách. V zimě hory pravidelně pokrývá sníh, a proto je Gruzie též dobrým místem na lyžování.

Letenky do Gruzie

Z pražského letiště si můžete zakoupit letenky do Gruzie do dvou destinací: Do hlavního města Tbilisi a na pobřeží Černého moře do města Batumi. Přímé lety na Letiště Tbilisi si rezervujete přes leteckou společnost Georgian Airways. Jedno mezipřistání v Istanbulu nabízí aerolinie Turkish Airlines. S ukrajinskou společností Ukraine Inernational Airlines se jednou zastavíte ve městě Boryspil.

Ubytování a doprava v Norsku

Ceny v Gruzii jsou obecně nižší než u nás. Platí to pro jídlo, dopravu i ubytování. Dvoulůžkový pokoj v centru Tbilisi lze rezervovat již od 300Kč. Ceny luxusních hotelů jsou v porovnání se zeměmi západní Evropy mnohem nižší. Dopravu v Gruzii zajišťují hlavně autobusy a minibusy. Taxi a nejrůznější minibusy jsou velmi levné. Cenu si vždy domluvte předem. Na některá místa se dá dostat i vlakem. Pokud chcete získat nezávislost a čas, doporučujeme vám půjčení auta.

Co ochutnat?

Už máte letenky do Gruzie? Pokud ne, pak vaše rozhodování možná uspíší fakt, že Gruzie je rájem jídla a alkoholu. Vše se vám bude zdát levné a navíc velmi chutné! Těšit se můžete na skvělý gruzinský chléb, masové kuličky, opékané maso na špejlích - šašlik nebo na pstruhy. K pití se podává pivo, víno nebo vodka. Silný alkohol se tu často podává i na zapití vydatné snídaně. V Gruzii se prý dokonce poprvé na světě začalo pěstovat víno.

Další informace

Od roku 2015 nepotřebují občané České republiky pro vstup do Gruzie vízum. S platným cestovním pasem můžete v zemi pobývat až 12 měsíců. Místní měnou je gruzínské lari, které vám vymění po příletu na letišti. Peníze si můžete vybrat též přímo z bankomatu. V zemi se mluví gruzínsky a rusky. Angličtinou vládnou většinou jen mladí lidé ve městech a lidé pracující v turismu. Zajímavou dobou k návštěvě je období jakýchkoliv pravoslavných církevních svátků nebo podzimní vinobraní. Skyscanner vám zdarma pomůže vyhledat letenky do Gruzie!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.