Mapa

Levné letenky Litva

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás Litva?

Poznejte zajímavou kulturu, historické památky a pěknou přírodu v Pobaltí. Udělejte si výlet do Litvy!

Co vidět v Litvě?

Cestu po Litvě můžete zahájit prohlídkou hlavního města Vilniusu. Čeká na vás Staré město s kamenným opevněním, hradem Gediminas s typickou červenou věží, prezidentským palácem nebo katedrálou Vilnius. Na hoře Hill of Crosses se nachází tisíce křížů, které sem nosí poutníci. V oblasti Kurská kosa na jihu země naleznete unikátní dlouhý pás písečných dun a typické litevské vesničky. Výlet si naplánujte také do národního parku Trakai. V parku objevíte nádherná jezera a hrad Gothic Island Castle ze 14. století. Různých hradů je po celé zemi více. Za pozorováním mnoha druhů ptáků se lze vypravit do mokřadu v deltě řeky Němenu. V létě se můžete vydat do plážového letoviska Palanga, kde si kromě koupání užijete i vodní sporty. Máte-li více času, podívejte se i do Lotyšska nebo Estonska.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Nejlepší čas cesty

V létě se teplota na pobřeží drží většinou kolem 20 stupňů. V letních měsících je v Litvě nejvíce dešťových přeháněk. Ve vnitrozemí jsou letní teploty vyšší a často překračují 30 stupňů. Zima je v Litvě dlouhá a chladná. Ve vnitrozemí teploty často klesají až k -15 stupňům. Kdy tedy koupit letenky do Litvy? Vhodným obdobím cestování jsou měsíce květen a červen.

Letenky Litva-Praha

V současné době nejsou k dispozici přímé lety z Prahy do Litvy. S jedním přestupem v Rize se do Vilniusu dopravíte s nízkorozpočtovou leteckou společností airBaltic. Let s přestupem trvá 3,5 hodiny. Jedno mezipřistání ve Varšavě nabízí polská aerolinie LOT.

Plánujete-li cestu i do dalších Pobaltských států, můžete cestovat přímým letem aerolinie airBaltic do lotyšské Rigy.

Ubytování a doprava v Litvě

V Litvě najdete nejrůznější typy hotelů. Nejlevnějí dvoulůžkový pokoj v hlavním městě Vilniusu si rezervujete od 500Kč. Po Litvě i okolních zemích se můžete pohybovat autobusem nebo vlakem. Chcete-li získat nezávislost, půjčte si vlastní auto. Zástupce autopůjčoven objevíte na letišti i ve městech.

Co ochutnat?

Tradičním pokrmem je cepelinai, což je bramborové těsto plněné masem a tvarohem. Tvarem tato pochoutka skutečně připomíná Zeppelin. Často se přidává také slanina a škvarky. Dalším oblíbeným jídlem je studená polévka z řepy, okurky, vejce, cibule a kopru s názvem altibarščiai. U Baltského moře se oblibě těší sušené ryby. Z alkoholických nápojů se v Litvě často pije vodka, medovina a pivo.

Užitečné informace

Litva je součástí Evropské unie a Schengenského prostoru. Cestovat je vám proto umožněno s platným občanským průkazem. Oficiálním jazykem je litevština. V zemi žije kolem 3 milionů obyvatel. Kromě Litevců mají významné zastoupení též polské a ruské menšiny. Litva je součástí eurozóny, a proto budete k platbě potřebovat eura. Peníze si vyberete přímo z bankomatu. Letenky Litva-ČR si zdarma vyhledáte na Skyscanner!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.