Mapa

Levné letenky Omán

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Plánujete cestu do Ománu?

Vydejte se do netradiční destinace, kde na vás čekají pláže, hory, poušť, oázy, velbloudi, historické památky, zajímavá kultura i příjemní lidé.

Kam v Ománu?

Ománský sultanát objevíte na Arabském poloostrově. Tato země stále uniká, na rozdíl od Spojených arabských emirátů, širší pozornosti turistů. Velkým zážitkem pro vás bude cestování do pouště. Největší část území pokrývá poušť Rub al-Chálí. Chcete-li na vlastní oči vidět 100 metrové červené písečné duny, zajeďte se podívat do pouště Wahiba. Výlet si lze domluvit na velbloudech nebo v terénních vozech. V poušti máte možnost přespat a vidět tak úchvatnou noční oblohu. V Ománu pravidelně probíhá také velbloudí festival. Po celé zemi najdete spoustu starobylých pevností a dalších historických památek. V hlavním městě Maskatu se nezapomeňte podívat na sultánův palác Al Alam, velkou mešitu Sukh of Matra a hrady al-Džalili a al-Mirani. Příznivci horské turistiky se zaradují nad možností cesty do pohoří Hajar, jehož vrcholy dosahují výšky až 3000 metrů nad mořem. V Ománu najdete i mnoho pláží. Krásné pláže se nachází zejména v jižní oblasti Dafár u města Salalah.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Nejlepší období cesty

Klima v Ománu je velmi horké a suché a to zejména ve středozemí. Na jihu země se střídá období sucha s obdobím dešťů. Dešťové přeháňky pravidelně přináší monzuny z Indického oceánu. Toto období trvá od června do září. Teploty v létě mohou ve vnitrozemí přesahovat i 50 stupňů. Kdy tedy koupit letenky do Ománu? Nejlepším časem návštěvy této arabské země jsou měsíce od října do dubna, kdy není takové horko.

Letenky do Ománu

Letenky do Ománu si nejlépe vyhledáte na letiště hlavního města Maskat. Lety s jedním přestupem v Dubaji si rezervujete s aeroliniemi Emirates a flydubai. Cesta z pražského letiště trvá přibližně 9 hodin. Variantu s jedním mezipřistáním Mnichově nabízí německá letecká společnost Lufthansa.

Cestovat lze i do dalších ománských destinací, jako jsou Salalah nebo Suhár. Přímé vnitrostátní lety zajišťují letecké společnosti Oman Air a Salam Air. Let z Maskatu do Salalahu trvá přibližně 1hod 40min.

Kde se ubytovat a jak cestovat?

Pěkný dvoulůžkový pokoj v Maskatu si rezervujete už od 1000Kč. Luxusní pětihvězdičkové hotely pořídíte za přijatelnou cenu 2000Kč. Mimo velká města jsou ceny levnější. Omán zatím nemá železnici. Uvažuje však o její výstavbě. Prozatím můžete využít autobusy nebo si pronajmout auto. Půjčení auta je nejběžnějším způsobem cestování, neboť cena benzínu je díky nalezištím ropy velmi nízká. Za litr benzínu zaplatíte jen několik korun. S vlastním autem se budete moci podívat na všechna zajímavá místa.

Omán a gastronomie

Pro ománskou kuchyni je typická rýže, vařené maso a různá koření. Hodně se jedí také ryby a úzké chléb ruchal. Velké oblibě se těší polévky, kebab a datle. Do místní kávy (kahwa) se přidává kardamom.

Další informace

Občané České republiky potřebují ke vstupu na území Ománu víza. O turistické vízum na 30 dní lze požádat online na stránce Ománské královské policie. Poplatek je 20 ománských riálů (OMR). 1 ománský riál je přibližně 53 českých korun. V čele země stojí sultán Kábús bin Saíd. Při vstupu do Ománu po vás může být požadována zpáteční letenka a rezervace hotelů. Oficiálním jazykem je arabština. Na většině míst se bez problémů domluvíte i anglicky. Země má asi 3 miliony obyvatel, z nichž většina jsou Arabové. Největším svátkem je Ramadán. Nachází se zde i početné komunity přistěhovalců z Indie, Srí Lanky nebo Bangladéše. Vyhledejte si výhodné letenky do Ománu již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.