Mapa

Levné letenky Panama

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás Panama?

Nádherné tropické ostrovy v Karibiku i surfování v Tichém oceánu. To je Panama! Země, která má přístup ke dvěma mořím. Panamský průplav a moderní město Panama City už budou jen drobnými doplňky na vaší dobrodružné cestě za exotikou!

Kam v Panamě?

Svou cestu v Panamě pravděpodobně zahájíte v hlavním městě Panama City. Projděte si jeho starou koloniální čtvrť Panama Viejo a zajděte si na místní rybí trhy. Z pobřežní části města Casco Viejo uvidíte panorama moderní Panamy, která je plná mrakodrapů. Pěkný půldenní výlet si udělejte ke slavnému Panamskému průplavu. Na internetu si můžete ověřit, kdy budou kanálem proplouvat velké zaoceánské lodě s nákladem. Organizovaný minibus si jednoduše domluvíte s recepční vašeho hotelu. Mnoho dní se v Panama City nezdržujte a spíše se vydejte poznávat krásné oblasti na pobřeží. Severně od Panamy směrem k hranici s Kolumbií naleznete v Karibském moři nádherné ostrovy San Blas. Bílé pláže a sklánějící se palmy zde vypadají jako z filmu Piráti z Karibiku. Druhou oblíbenou destinací u Karibského moře je oblast Bocas del Toro, kde kromě senzačních pláží najdete i mnoho příležitostí k nočnímu životu. Najdete si ale i svůj poklidný ostrůvek, kde se můžete projíždět na kole nebo se vydat na šnorchlovací výlet. Příznivci surfování a windsurfingu mohou vyrazit na opačné pobřeží Panamy k Tichému oceánu do letoviska Punta Chame.

Přečtěte si též 8 exotických destinací pro vaši dovolenou.

Kdy cestovat do Panamy?

Panama má tropické přímořské podnebí, ve kterém se střídá období sucha s obdobím dešťů. Období silných dešťových přeháněk trvá přibližně od května do října. Trochu méně prší v červenci a v srpnu. Teploty však zůstávají tropické po celý rok a drží se kolem 30 stupňů. Karibské moře je rovněž vždy teplé.

Letenky Panama-ČR

Letenky do Panamy si zakoupíte s jedním přestupem v Paříži s leteckou společností Air France. Lety z Prahy do Paříže občas zajišťují aerolinie ČSA. Let s jedním mezipřistáním trvá přibližně 14 hodin. Jednu zastávku v Torontu má v nabídce společnost Air Canada. Přestup v Severní Americe trvá zpravidla déle než v Evropě. Cena letů může být lehce nižší. Výše uvedené lety směřují na hlavní letiště v Panama City. Druhé mezinárodní letiště naleznete ve městě Colón na pobřeží Karibského moře.

Cesta do Panamy se často spojuje s návštěvou Kostariky nebo Kolumbie. Do hlavního kostarického města San Jose létají přímé lety společnosti Copa Airlines. Cesta trvá přibližně 1,5 hodiny. Nejlevnější letenky z Panama City do Kolumbie zakoupíte do Medellinu. Podívejte se i na nabídku spojů do Bogoty nebo Cartageny.

Doprava a hotely

Hotelové pokoje jsou v Panama City výrazně vyšší než hotely ve zbytku země. Dají se však najít i levnější hostely. Podívejte se na aktuální nabídku ubytování v Panamě. Veřejnou dopravu v Panamě zajišťují autobusy a různé mikrobusy. Domluvit si můžete též organizované výlety. Chcete-li získat nezávislost, půjčte si auto.

Gastronomie v Panamě

Typickým jídlem ve Střední Americe je plátek masa, fazole, rýže a opékaný banán. V Panamě musíte ochutnat mořské plody a ryby. Oblíbená polévka guacho de marisco obsahuje právě vývar z ryb a mořských plodů. Dalším typickým pokrmem je ropa vieja, který tvoří různé druhy masa vařené s rajčaty, cibulí a česnekem. Těšit se můžete i na exotické ovoce a džusy.

Závěrečné tipy

Občané České republiky mohou na území Panamy vstoupit bez víza až na dobu 90 dnů. Pohlídejte si pouze dostatečnou platnost vašeho cestovního pasu. Panama a Kostarika jsou ve Střední Americe nejdražší země. Přesto jsou ceny stále únosné. Oficiální měnou je panamská balboa. Běžně se ale platí spíše americkými dolary. Zajímavostí je, že na panamských ostrovech v Karibiku stále najdete domorodé kmeny Kuna Yala, které si zachovávají svou původní kulturu včetně mnoha ceremoniálů. Skyscanner vám pomůže najít a porovnat letenky do Panamy!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.