Mapa

Levné letenky Tunisko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Tunisko - za teplem a za mořem!

Krásné pláže, poušť Sahara, skvostné historické památky, teplé podnebí i dobré jídlo. To vše na vás čeká v exotickém Tunisku!

Kam v Tunisku?

V hlavním městě Tunisu se zajděte podívat na Mešita olivovníku a také do úžasné spleti uliček místní mediny. Jednou z nejvýznamnějších památek v Tunisku jsou zříceniny starověkého města Kartága. Vypravit se tam můžete z nedalekého Tunisu. Další významnou památkou je mešita Kairouanu, která patří k největším na světě. Amfiteátr v El Jem je zase třetím největším koloseem na světě a nejdůležitější římskou památkou v Africe. Velmi příjemným plážovým letoviskem je Sidi Bou Said. Toto městečko v mnohém připomíná Azurové pobřeží Francie. Dalšími oblíbenými plážovými centry jsou Sousse, Skanes, Hammamet a samozřejmě ostrov Džerba. Ostrov je oblíben pro své pěkné pláže i slunečné počasí. Uvádí se, že na Džerbě mají až 320 dní slunečního svitu. Velkým zážitkem pro vás bude výlet na velbloudech do pouště Sahary, která pokrývá jih Tuniska.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Kdy cestovat?

Nejlepším obdobím návštěvy Tuniska je jaro nebo podzim. V létě jsou totiž teploty neúnosně vysoké. V zimě jsou časté dešťové přeháňky a teploty klesají k 15 stupňům. Na ostrov Džerba se však často jezdí právě v zimě, neboť se mu déšť většinou vyhýbá. Zima je též nejlepším obdobím pro výpravu do saharské pouště.

Letenky Tunisko

Letenky do Tuniska si lze zakoupit na tato hlavní letiště: Tunis Kartágo, Džerba a Monastir. Z Letiště Václava Havla v Praze se jednou týdně dopravíte do Tunisu přímým letem aerolinie Tunisair. Let trvá 2 hodiny 20 minut. Lety s jedním mezipřistáním nabízí letecké společnosti Air Malta a Air France.

Na ostrov Džerba vás dopraví společnosti Smart Wings a Tunisair s jednou zastávkou ve francouzském městě Nice.

Doprava a ubytování

Dopravu v zemi zajišťují vlaky, autobusy a taxíky. Cestování vlaky SNCFT, které zde vybudovali Francouzi, je velmi pohodlné. Můžete si též pronajmout automobil. Zástupci autopůjčoven na vás budou čekat přímo na letištích. V Tunisku je mnoho hotelů všech cenových kategorií. Najdete si levné pokoje za 400Kč i pětihvězdičkové hotely od 1500Kč na noc.

Co ochutnat?

Podobě jako v evropském Středomoří, je i v Tunisku k vaření hojně využíván olivový olej a koření. Oblíbené jsou ryby i skopové maso. Ochutnat lze i exotické velbloudí maso. Mezi typické pochoutky patří též kuskus, datle a další druhy ořechů. Těšit se můžete i na mnoho sladkostí a ovoce.

Užitečné tipy

Od roku 2014 nemusí mít ani individuální cestovatelé pro vstup do Tuniska vízum. V zemi můžete zůstat až 90 dní. Při odletu budete muset zaplatit výstupní poplatek. Tunisko je arabská země a 98% obyvatel se hlásí k islámu. Oficiálním jazykem je arabština. Tunisané však běžně mluví místním dialektem, který se od arabštiny velmi odlišuje. Hodně používaným jazykem je také francouzština, která se učí ve školách. Tunisko je totiž bývalou francouzskou kolonií. Běžně se domluvíte i anglicky. Skyscanner vám pomůže najít levné letenky Tunisko-Praha již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.