Mapa

Levné lety z Kuala Lumpur do Bangkok

Informace o letu Kuala Lumpur - Bangkok

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

777 Kč

Přímých leteckých spojů

11

Letů týdně

171

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 1213 kilometrů

2 hod. 0 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

AirAsia

Bangkok Suvarnabhumi a Bangkok Don Meung

2 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Bangkok jsou 2 letiště: Bangkok Suvarnabhumi a Bangkok Don Meung.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Kuala Lumpur - Bangkok je 777 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
2 hod. 0 min. je průměrná doba letu Kuala Lumpur - Bangkok.
11 leteckých společností létá přímo z Kuala Lumpur do Bangkok.
171 letů týdně létá z Kuala Lumpur do Bangkok, a to k měsíci červenec.

Lety z Kuala Lumpuru do Bangkoku

Informace jsou ověřené k dubnu 2016

Aerolinky, které létají z Kuala Lumpuru do Bangkoku

Malajská metropole Kuala Lumpur disponuje dvěma letišti, hlavním vzdušným přístavem KLIA a letištěm sultána Abdula Azíze Šáha (LTSAAS), zvaným Subang. Z druhého se do Bangkoku dostanete jen s přestupem, většinou přes Singapur nebo Penang. Dvě letiště má i Bangkok: mezinárodní Suvarnabhumi leží 35 kilometrů od metropole, menší a regionálnější Don Mueang pak 25. Nejvíc přímých letů se odehrává mezi letištěm KLIA a Suvarnabhumi. Desítky spojů denně zajišťují společnosti Malaysia Airlines, Thai Airways, Bangkok Airways. Na trase KLIA - Don Mueang dominují nízkonákladoví Air Asia a Malindo Air.

Informace o letištích a terminálech

Letiště KLIA leží asi 50 kilometrů od centra Kuala Lumpuru. Je možné se tam dostat vlakem KLIA Ekspres, zhruba za půl hodiny a 200 Kč. Žlutými a červenými busy cesta trvá hodinu a stojí 80 korun. Letiště má hlavní terminál, odkud létají hlavně vnitrostátní lety, dále satelitní terminál A pro zahraniční lety a nový KLIA 2, určený původně pro nízkonákladové aerolinky. Při letu s Malaysia Airlines vás tedy odbaví v hlavním terminále (M), kdežto s Air Asia či Malindo Air v KLIA 2.

V hlavním terminálu se ve 3. patře můžete občerstvit v KFC nebo Starbucks Coffee, nechybí ale ani nabídka domácí kuchyně v Dim Sum on the Go. Ženy jistě nepohrdnou nákupem v Beauty Express nebo ve Spirit of Asia.

Řadu obchodů z hlavního terminálu najdete i v terminálu KLIA 2, který také nabízí celou řadu obchodů, restaurací a salónků. Sladkosti si můžete vychutnat v několika variantách obchodů Chocolates či kiosku Ferrero Rocher. Kosmetika a doplňky vás lákají do Flying Emporium, něco na sebe koupíte v Bulgari, Hugo Boss, Montblanc, Versace nebo Victoria´s Secret.

V obou terminálech si můžete koupit rychlé občerstvení v Burger King nebo Mc Donald´s. Dobroty místní kuchyně v KLIA 2 najdete v Bumbu Desa či, Taste of India, v hlavním terminálu například v Malaysian Wok.

Na letišti jsou k dispozici rozsáhlá parkoviště. Ta krytá ke krátkodobému stání se nacházejí poblíž terminálu; k nekrytému vás doveze bezplatná kyvadlová doprava. V prostorách letiště KLIA je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Na několika místech jsou i internetové kiosky.

Letiště sultána Abdula Azíze Šáha je menší než hlavní kualalumpurské letiště. Ve zdejším  Skypark terminálu najdete kavárny Starbucks Coffee nebo Café Barbera, sendviče Subway či sladkosti Choco Pot. Nechybí ani bezcelní obchody a značky jako například Diamoney nebo B &B.

Z bangkockého letiště Suvarnabhumi můžete využít letištní vlak (SA), který vás do centra thajské metropole doveze za půl hodiny a za 60 korun. Můžete cestovat i autobusy Bor Khor Sor, BMTA nebo dodávkami Public Van. Mezi letišti Suvarnabhumi a Don Mueang je po předložení palubního lístku nebo letenky doprava zdarma.

Praktické informace

Na letišti buďte zhruba tři hodiny před odletem. Připravte si cestovní pas. Vízum nebudete potřebovat, pokud v Thajsku nehodláte zůstat déle než tři měsíce a nebudete tam pracovat. Více informací poskytne velvyslanectví Thajského království v Praze.

Co lze v Bangkoku očekávat

Některé ceny v thajské metropoli jsou o něco vyšší než u nás. Ačkoli oběd v běžné restauraci vyjde asi na 40 korun, láhev piva tam stojí asi 80 korun. I ceny v běžných obchodech jsou vyšší. Láhev mléka stojí 35 korun, kilo jablek vyjde na 75 korun a za kilo sýra zaplatíte až 500 korun. Na druhou stranu jsou v Bangkoku levnější pohonné hmoty, litr benzinu natankujete za 20 korun. A ušetří i kuřáci. Krabička cigaret Marlboro stojí asi 65 korun.

V Thajsku vás může překvapit zejména hromadná doprava. Pokud vám nevadí si připlatit, využijte služeb některého taxikáře. Pokud nemáte strach z dobrodružství, svezte se motorovou rikšou „tuk tuk“. V Thajsku se příliš neřeší řidičské oprávnění, takže si můžete také vypůjčit na celý den motorku. Dveře místních obchodů jsou otevřeny prakticky každý den. Většina minimarketů má otevřeno od sedmi ráno do jedenácti večer.

Nejteplejšími měsíci jsou duben a květen, kdy se teploty pohybují kolem 35 °C. Klima je ovlivněno letním a zimním monzunem. Například v červnu je jím zasažen východ Thajska a západní pobřeží. Tam se spouštějí husté lijáky až do října. Na jihu prší v zimě. Většinou ale prší přes noc nebo nejvýš hodinu v kuse. Nejstabilnější počasí je v zimě.

Pokud letíte z Česka do jihovýchodní Asie v létě, v Malajsii mají o šest hodin víc než u nás a v Thajsku o pět. V době našeho zimního času je to ještě u obou zemí o hodinu víc. Tipy na výlety v Bangkoku naleznete zde.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.