Mapa

Levné letenky Chile

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Chystáte se do Chile?

Tato jihoamerická země nabízí svým návštěvníkům nádherné Andské pohoří, oceán, poušť i zajímavou původní kulturu.

Kam v Chile?

Po návštěvě hlavního města Santiaga de Chile se můžete vypravit na jih do chilské části Patagonie. Asi nejhezčím národním parkem v Chile je Torres del Paine, který objevíte asi 100km od města Puerto Natales. V parku uvidíte divoká zvířata, jezera, ledovce i monumentální horské masivy. Park je otevřený celoročně. V zimě však teploty klesají hluboko pod bod mrazu. Čtyřdenní trek s názvem "W" je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Pohled na věže, las Torres, je totiž nezapomenutelný. Chile má mnoho aktivních sopek, které lze obdivovat v kouzelném městečku Pucon. Na tomto místě si můžete domluvit i různé adrenalinové sporty. Máte-li rádi pláže, cestujte do města Viña del Mar u Valparaísa, které je městem pouličních umělců a nočního života. Klid a mystickou atmosféru objevíte v údolí Pisco Elqui poblíž města La Serena výše na severu. Velkým zážitkem je přejet nehostinnou poušť Atacama až do pouštního městečka San Pedro. Ze San Pedra si jednoduše domluvíte několikadenní výlet na náhorní plošinu Altiplano, která je jednou z nejhezčích oblastí sousední Bolívie.

Přečtěte si článek: Utečte davům turistů na neobvyklá místa.

Období cesty

Chile se nachází na jižní polokouli, a tak jsou roční období opačné než v Česku. Největší zima je v letních měsících od června do září. V tomto čase jsou v provozu lyžařská centra u Santiaga i níže v Patagonii. Ve střední části Chile jsou dlouhá léta a mírné zimy. Teploty v zimě zpravidla neklesají pod 10 stupňů. Nejchladnější počasí je na jihu země. Severní část Chile je velmi suchá a horká, neboť má pouštní charakter. Ochlazuje se v noci. Cestu do Chile můžete uskutečnit v jakémkoliv ročním období.

Letenky do Chile

Z Pražského letiště si nejlépe zakoupíte letenky do Chile s aerolinií Alitalia a jedním přestupem v Římě. Lety míří do hlavního města Santiaga de Chile a trvají přibližně 18 hodin. Do Chile se můžete vydat též se společnostmi KLM a Air France.

Mezi Santiagem a Buenos Aires zajišťují přímé lety společnosti Sky Airline a Aerolines Argentinas. Ze Santiaga se dají vyhledat levné letenky do USA a do Austrálie.

Ubytování a doprava

Ubytování je nejdražší v hlavním městě a v Patagonii. V ostatních částech země jsou ceny zpravidla nižší. Podívejte se na aktuální nabídku hotelů a hostelů v Chile. V Chile se budete dobře pohybovat autobusy nebo mikrobusy. Doprava je oproti sousední Argentině levná. Pokud si pronajmete vlastní automobil, budete cestovat velmi rychle a svobodně. Autopůjčovny naleznete po příletu na letišti. Nezapomeňte si přivézt mezinárodní řidičský průkaz.

Gastronomie

Typickými pokrmy jsou plněné těstové taštičky empanadas. V Chile se empanády často plní mořskými plody. Na ulici běžně koupíte klobásy v housce, tzv. choripanes. Oblibě se těší avokádová pomazánka. Vyzkoušejte též tradiční polévku cazuela. Do kuřecího nebo hovězího vývaru přidávají Chilané velký kus masa, kukuřice, dýně a brambory.

Rady na závěr

Občané České republiky mohou na území Chile pobývat za turistickým účelem 90 dnů. Španělštině v Chile je trochu hůře rozumět, neboť místní lidé používají mnoho slangových výrazů. Na turistických místech se domluvíte i anglicky. Měnou je chilské peso. V některých částech země stále narazíte na úžasnou původní kulturu. Podobně jako v Argentině je však většina populace ovlivněna evropskými přistěhovalci. Chile má silné vazby na USA, a proto zde můžete velmi levně koupit např. elektroniku nebo oblečení. Vyhledejte si letenky do Chile již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.