Mapa

Levné letenky Indie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete do Indie?

Vypravte se za exotikou do Indie! Tato nádherná země ukrývá himalájské pohoří, poušť, džungli, pláže i mnoho starodávných památek různých náboženství.

Co dělat v Indii?

Indie je obrovská země neomezených možností, ve které lze bez problémů cestovat měsíce i roky! Dobře si proto vyberte, kam se vydáte. Nejposvátnějším místem hinduismu je Váránásí u řeky Gangy. Jedná se o jedno z nejstarších měst světa, kde se každý den odehrává mnoho náboženských obřadů včetně pověstných kremací. Na ulicích se budete proplétat mezi svatými muži a pochodujícími krávami. Místní hinduistické chrámy jsou nádherné. Z Váránásí lze pokračovat ke slavnému paláci Tádž Mahal v Agře. Pokud se chcete vydat do Himaláje, čeká na vás úžasná kultura v Ladaku. Tato oblast je přezdívaná "Malý Tibet", neboť si zachovává původní tibetskou kulturu. Každé léto zde vystupuje s několikadenním projevem jeho svátost Dalajláma. Ladak ocenění zejména příznivci horské turistiky a buddhistické kultury. Velkým zážitkem je rovněž návštěva Zlatého chrámu v Amritsaru ve státu Paňdžáb. V tomto paláci, který je nejposvátnějším místem sikhismu, dobrovolníci denně bezplatně servírují jídlo až 100 tisícům lidí. Velmi zajímavou kulturu i historické památky naleznete v Rádžasthánu. Máte-li rádi pláže, vydejte se do Goa, Gokarna nebo na jih do Keraly. V Indii si můžete též zúčastnit kurzu jógy, meditace nebo staré ajurvédské medicíny.

Přečtěte si článek Utečte davům turistů na neobvyklá místa.

Nejlepší čas cesty

Kdy koupit letenky do Indie? Díky své obrovské rozloze má Indie různá podnebí. Obecně je však lepší vyhnout se letním měsícům od června do září, kdy se teploty na většině území dostávají až k 40 stupňům. V tomto čase naopak probíhá hlavní sezóna v Ladaku. Zatímco v sousedním Nepálu v létě prší, na druhé straně hor v Ladaku je krásné suché a slunečné počasí. Ideální dobou k návštěvě Indie jsou zimní měsíce od prosince do března. Jižní Indie má mnohem vlhčí klima a v Kerale se střídají dokonce dvě monzunová období. To je také důvod, proč je tento stát krásně zelený. Na Andamanské ostrovy se lze vydat kdykoliv. Teploty jsou zde příjemné po celý rok.

Letenky do Indie

Nejlevnější lety do Indie si z Letiště Václava Havla v Praze vyhledáte do Nového Dillí nebo do Bombaje. S jedním mezipřistáním v Istanbulu létá do Nového Dillí společnost Turkish Airlines. Let trvá přibližně 11 hodin. Podobně dlouhý let s přestupem v Dauhá nabízí Qatar Aiways. Aeroflot mají v nabídce trasu se zastávkou v Moskvě. Do Bombaje létají také společnosti Emirates a Lufthansa.

V Indii funguje mnoho vnitrostátních linek, jako např. Air India, IndiGo nebo GoAir. Tyto letecké společnosti vás dopraví do všech větších měst a také na Andamanské ostrovy.

Doprava a ubytování v Indii

Nejlepší dopravou v Indii jsou vlaky, které tvoří velmi hustou síť. Nejezdí pouze do horských oblastí na severu země. Vlaky jsou pohodlné a levné. Téměř vždy jsou přizpůsobené na spaní. Alternativně můžete využít také autobusy různých kvalit. Občas narazíte i na autobusy s lůžkovou úpravou. Přímo na letištích si půjčite auto. Budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz. V Indii si rezervujete levné ubytování i za 150Kč. Nechybí však ani luxusní pětihvězdičkové hotely.

Co ochutnat?

V Indii se mísí různá náboženství. Převládá však hinduismus a většina obyvatel vůbec nejí maso. Základem je rýže, omáčka z luštěnin (dal) a placky chapati. Jídlo je mnohdy velmi pikantní, a proto se vždy snažte poprosit o méně pálivou verzi. Po celé zemi se pije čaj s mlékem. Tento zvyk se dochoval z doby kolonizace Británií. Nejvíce čaje se pěstuje na plantážích kolem Munnaru v Kerale.

Závěrečné tipy

Ke vstupu do země budete potřebovat platné vízum. Vízum na 2 měsíce získáte za poplatek i elektronicky. O delší vízum budete muset požádat na indické ambasádě. Indie pro vás může být po příletu kulturním šokem. Po nějaké době si ale zvyknete a poznáte, že místní lidé jsou velmi přátelští a zábavní. Snažte se vyhnout velkým městům, která jsou vzhledem k obrovskému počtu lidí velmi chaotické. Platí se indickými rupiemi. Měnu si bez problémů vyberete z bankomatů. Většina obyvatel mluví hindštinou. Vzhledem k vlivu Velké Británie však místní lidé ovládají i angličtinu. V Indii mají vzhledem k velkému počtu náboženství více svátků než dní v roce. Můžete si tak být téměř jistí, že na nějakou zajímavou oslavu při své cestě narazíte. Začátkem března probíhá oblíbený barevný Holi festival. Podívejte se na letenky do Indie již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.