Mapa

Levné letenky Filipíny

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujte na Filipíny

Filipíny jsou považovány za jednu ze zemí s nejhezčími plážemi světa. Na Filipínách na vás čekají i hory, rýžové terasy, prales a další spousta atrakcí!

Kam na Filipínách?

Tento ostrovní stát má přes 7500 ostrovů, a proto si dobře rozmyslete, kam se vydáte. Svou cestu na Filipíny můžete zahájit návštěvou hlavního města Manily. V této obrovské metropoli naleznete staré historické památky i skvělé trhy s jídlem. Příliš dlouho se však ve velkoměstě nezdržujte a vyrazte poznávat klidnější části země. Na největším ostrově Luzon objevíte nádherné vesničky a rýžové terasy. Za šnorchlováním a potápěním se vypravte např. k ostrovům Coron. Vedle těchto malých ostrovů se rozkládá oblíbený ostrov Palawan s nádhernými plážemi. V hlavním centru El Nido si můžete půjčit kajak a projet se mezi s skalisky a lagunami. Na ostrově Bohol si udělejte výlet k "čokoládovým" kopcům. Velmi poklidným místem je ostrov Siquijor, ze kterého se lze vypravit za potápěním na malý ostrůvek Apo Island.

Podívejte se na Tipy na exotickou dovolenou.

Kdy cestovat?

Na Filipínách se střídá období sucha a období dešťů. Nejlepším obdobím návštěvy jsou měsíce od listopadu do května. Ve zbylých měsících se často setkáte s vydatnými dešti, tropickými bouřemi nebo dokonce s tajfuny. Během celého roku je však počasí tropické a velmi teplé.

Letenky na Filipíny

Letenky na Filipíny si nejlépe vyhledáte do Manily. Let z Prahy s přestupem v Dubaji nabízí letecká společnost Emirates. Cesta trvá přibližně 18-19 hodin v závislosti na délce přestupu. Podobně dlouhé lety s jedním mezipřistáním v Dauhá prodávají aerolinie Qatar Airways. Letenky se zastávkou v Istanbulu seženete u společnosti Turkish Airlines.

Využít lze i další filipínská letiště, jako jsou např. Cebu nebo Puerto Princesa na Palawanu.

Doprava a ubytování

Dopravu na Filipínách zajišťují autobusy, tuk-tuky a nejrůzněji upravená auta, pickupy a mikrobusy. Cenu dopravy si vždy domluvte předem a nebojte se smlouvat. Jízdní řády zde většinou nefungují. Po příletu na Filipíny si můžete půjčit též auto. Podívejte se na nabídky autopůjčoven. Všechny hlavní ostrovy jsou propojeny trajekty. Cestování na Filipínách může být zdlouhavé, a proto vždy zvažte delší přesun pomocí vnitrostátních letů. Interní spoje mají v nabídce společnosti Cebu Pacific nebo Air Asia. Hotely si vyhledáte ve všech cenových kategoriích. Dvoulůžkový pokoj v centru Manily si vyhledáte od 600Kč.

Filipíny a gastronomie

Specialitou na Filipínách je např. banán v těstíčku bananacue. Oblíbené jsou též rybí kuličky nebo obalované vejce kwek-kwek. Filipínci mají rádi též tofu s karamelem. Velmi často se setkáte s prodejem filipínské verze hamburgerů.

Další informace o Filipínách

Občané České republiky nepotřebují k 30 dennímu vstupu na Filipíny vízum. Bude vám stačit pouze cestovní pas s platností alespoň 6 měsíců od vstupu do země. V případě delšího pobytu budete muset vycestovat nebo požádat Velvyslanectví Filipín v Praze o klasické vízum. Filipínská kultura je ovlivněna Španělskem, USA i Japonskem. Lidé jsou na ostrovech velmi přátelští. Většina jich je silně katolicky založená. Pokud cestujete v době církevních svátků, budete se moci zúčastnit velkých oslav a průvodů. Letenky na Filipíny si zdarma porovnáte na Skyscanner.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.