Mapa

Levné letenky Indonésie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás Indonésie?

Největší souostroví světa potěší oko každého cestovatele. Na mnoha ostrovech objevíte krásné pláže, sopky, prales i zajímavou kulturu různých náboženství.

Kam cestovat v Indonésii?

Nejnavštěvovanějším ostrovem v Indonésii je zcela jistě Bali. Tento indonéský zelený poklad si oblíbíte hned po příletu. Lidé jsou zde velmi milí a usměvaví. Jedny z nejhezčích pláží naleznete na malých ostrůvcích Nusa Lembongan a Nusa Penida. Hlavním městem kultury je Ubud, kde se každý den něco slaví. V jednom z mnoha hinduistických chrámů můžete být svědky i tradičního balijského tance s maskami. Příznivci horské turistiky uvítají možnost výletu do pralesa nebo na některou ze sopek. Zážitkem je také cesta ke kráteru sopky Kawah Ijen na východě ostrova Jáva. Místní Indonésané tu těží sýru, kterou pak nosí na ramenou. Jedná se o jednu z nejtěžších prací na světě. Na Jávě vás okouzlí také sopka Bromo a její úžasné okolí. Na severu ostrova Sumatra máte stále velkou šanci spatřit divoké orangutany. Jedinečným zážitkem je návštěva klidnějšího ostrova Flores nebo plavba k ostrovům Komodo a Rinca, kde žijí největší ještěři na světě. Ve vodách poblíž těchto ostrovů je populární potápění s obřími rejnoky.

Podívejte se na článek Utečte davům turistů na neobvyklá místa.

Nejlepší období cesty

Země má teplé tropické klima. V zemi se střídají období sucha a období dešťů. Kdy tedy koupit letenky do Indonésie? Doporučuje se období sucha, které zpravidla trvá od května do října.

Letenky do Indonésie

Nejlevnější letenky do Indonésie si vyhledáte do hlavního města Jakarty nebo na ostrov Bali. Z pražského letiště na Bali nabízí lety s jedním přestupem v Dubaji aerolinie Emirates. Let trvá přibližně 17 hodin. Lety do Jakarty s jednou zastávkou v Istanbulu si můžete rezervovat s leteckou společností Turkish Airlines. Doba letu je také 17 hodin.

Indonésie je velká země, a proto se mezi jednotlivými ostrovy budete rychleji přesouvat vnitrostátními lety. Nejvýhodnější ceny letů tradičně nabízí společnost Air Asia. S touto aerolinií lze levně cestovat i do okolních států, jako jsou Malajsie, Filipíny nebo Thajsko.

Ubytování a doprava v Indonésii

Ubytování v Indonésii je levné. Na Bali si rezervujete dvoulůžkový hotelový pokoj už od 200Kč. V nabídce ubytování jsou i levné luxusní hotely kolem 1000Kč na noc. Nejčastější formou dopravy v Indonésii jsou autobusy a lodě. Na kratší vzdálenosti lze využít mikrobusy nebo tuk-tuky. Chcete-li se pohybovat nezávisle, půjčte si vlastní auto nebo motorku.

Gastronomie

Základem indonéské kuchyně je rýže a nudle. V menu restaurací nikdy nechybí pokrm nasi goreng, což je smažená rýže se zeleninou a vejcem. Přidává se též kuřecí maso nebo mořské plody. Dalším klasickým jídlem je mie goreng. Jedná se o podobný pokrm, kde rýži nahrazují nudle. Do jídla se často přidává kokosové mléko a pikantní chilly. V Indonésii nebudete mít nouzi o čerstvé tropické ovoce a ovocné džusy. Oblibě se těší pivo značky Bintang.

Užitečné informace

Pokud vstoupíte na území Indonésie přes jedno z pěti hlavních letišť (Bali, Jakarta, Medan, Surabaya, Batam), nebudete potřebovat vízum. Za turistickým účelem můžete v zemi pobývat 30 dní. Jazykem je indonéština, která je podobná malajštině. Platit budete indonéskými rupiemi. Zajímavostí je, že na různých ostrovech převládají různá náboženství. Na Bali je to balijský hinduismus, na Javě a Sumatře islám a na ostrově Flores křesťanství. Můžete tak být svědky nejrůznějších svátků a oslav. Nejčastější oslavy zažijete na ostrově Bali. Podívejte se na výhodné letenky do Indonésie již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.