Mapa

Levné lety z Phuket do Bangkok

Informace o letu Phuket - Bangkok

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

694 Kč

Přímých leteckých spojů

12

Letů týdně

469

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 683 kilometrů

1 hod. 5 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Thai AirAsia

Bangkok Suvarnabhumi a Bangkok Don Meung

2 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Bangkok jsou 2 letiště: Bangkok Suvarnabhumi a Bangkok Don Meung.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Phuket - Bangkok je 694 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
1 hod. 5 min. je průměrná doba letu Phuket - Bangkok.
12 leteckých společností létá přímo z Phuket do Bangkok.
469 letů týdně létá z Phuket do Bangkok, a to k měsíci červenec.

Lety z Phuketu do Bangkoku

Informace jsou ověřené k březnu 2016

Aerolinky, které létají z Phuketu do Bangkoku

Na trase z Phuketu do Bangkoku létají bez mezipřistání dvě letecké společnosti: Bangkok Airways a Thai Airways. Ty létají zejména na letiště Suvarnabhumi. Na trase se pohybují asi čtyři letadla denně. V Bangkoku je ještě letiště Don Meung, kde ale operují zejména nízkonákladové společnosti.

Informace o terminálech

Letiště v Phuketu má jediný terminál. Ten ale nabízí řadu možností, jak si zpestřit čekání na odlet. Na letišti je řada obchodů travel value a duty free. Nechybí ani pobočky známých fast-foodových řetězců jako Burger King, Subway nebo Big Burger. Větší hlad zaženete v jedné z tradičních thajských restaurací či v Bill Bently Pub, kde nabízejí i mezinárodní kuchyni. Pro milovníky dobré kávy je pak na letišti kavárna Coffee World.

Pokud si z Thajska chcete domů přivézt něco na památku, na letišti se nachází bezpočet krámků se suvenýry. Za návštěvu stojí třeba celodřevěný obchůdek Chitralada, prodejna Thai Southern Product či obchod s názvem Souvenir. Pokud zatoužíte i po nějakém tom drahém kameni či šperku, zdobeném perlami, navštivte obchody Pearl Lover či Pick a Pearl. Zejména bižuterii nabízí obchod Dazzle.

V terminálu je dostupné WiFi připojení. Pokud jste na letiště přijeli autem, můžete využít jedno z parkovišť přímo u terminálu. Týdenní parkovné se pohybuje od 140 do 300 korun podle toho, které z parkovišť zvolíte.

Letiště Suvarnabhumi leží asi 33 kilometrů od centra Bangkoku. Cesta taxíkem do centra by neměla zabrat více než tři čtvrtě hodiny a stát více než 400 korun. Pozor na to, že thajští taxikáři turistům účtují vyšší sazby než místním. Další možností je minibus, který vyjde na necelých 700 korun a v centru by měl být v podobném čase jako taxi. Levnější alternativou je linkový autobus, který vás bude stát zhruba stovku, cesta se ale protáhne až o půl hodiny. A nejlevnější je vlak, který jede necelou půlhodinu a vyjde na 90 korun.

Praktické informace

Na letišti buďte zhruba tři hodiny před odletem. Připravte si cestovní pas. Vízum nebudete potřebovat, pokud v Thajsku nehodláte zůstat déle než tři měsíce a nebudete tam pracovat. Více informací poskytne velvyslanectví Thajského království v Praze.

Co lze v Bangkoku očekávat

Většina cen v thajské metropoli je vyšších než u nás. Ačkoli oběd v běžné restauraci vyjde asi na 40 korun, láhev piva tam stojí asi 80 korun. I ceny v běžných obchodech jsou vyšší. Láhev mléka stojí 35 korun, kilo jablek vyjde na 75 korun a za kilo sýra zaplatíte až 500 korun. Na druhou stranu jsou v Bangkoku levnější pohonné hmoty, litr benzinu natankujete za 20 korun. A ušetří i kuřáci. Krabička cigaret Marlboro stojí asi 65 korun.

V Thajsku vás může překvapit zejména hromadná doprava. Pokud vám nevadí si připlatit, využijte služeb některého taxikáře. Pokud nemáte strach z dobrodružství, svezte se motorovou rikšou „tuk tuk“. V Thajsku se příliš neřeší řidičské oprávnění, takže si můžete také vypůjčit na celý den motorku. Dveře místních obchodů jsou otevřeny prakticky každý den. Většina minimarketů má otevřeno od sedmi ráno do jedenácti večer.

Nejteplejšími měsíci jsou duben a květen, kdy se teploty pohybují kolem 35 °C. Klima je ovlivněno letním a zimním monzunem. Například v červnu je jím zasažen východ Thajska a západní pobřeží. Tam se spouštějí husté lijáky až do října. Na jihu prší v zimě. Většinou ale prší přes noc nebo nejvýš hodinu v kuse. Při cestě do Bangkoku z Česka posuňte své hodinky o pět hodin dopředu. Tipy na výlety naleznete zde.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.