Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky do : Spojené státy americké

USA Ať už je cílem vaší cesty New York, Los Angeles, Yellowstonský park či Aljaška, všude se setkáte s pozitivními a dobře naladěnými lidmi. Američané jsou pověstní svým úsměvem a otevřeností, která ulehčí a zpříjemní každý váš pobyt. Do Spojených států můžete navíc již nějakou dobu cestovat bez víz. Pokud vaše služební či turistická cesta svou délkou nepřesáhne 90 dní, vystačíte si s elektronickou registrací.

Spojené státy nejsou tou Amerikou, kterou vídáme v televizi, ale jedná se o velkou a komplexní zemi s mnoha regionálními specifikacemi. Je také zemí etnicky velmi rozmanitou. Kultura se zde značně liší místo od místa, dokonce i v jednom a tom samém městě. Například v New Yorku mohou vedle sebe žít desítky, možná stovky etnik v jediné čtvrti. A také lidé ve státě Mississippi na jihu budou poněkud rozdílní od těch v Montaně. Přes mnohé rozdíly zde ale existuje silný pocit národní identity a určité jednotící kulturní rysy. Lze říci, že všichni Američané věří v osobní zodpovědnost a přístup jednotlivce, který rozhoduje o jeho životě a životním úspěchu či neúspěchu.

Amerika není jen „vroucím hrncem“ etnik, ale i populárních výletních destinací. Vybrat si můžete od mrakodrapů Manhattanu nebo Chicaga, přes přírodní krásy přírodních parků, jako jsou Yosemit nebo Grand Canyon, až po horké, prosluněné pláže Floridy, Havaje či jižní Kalifornie. Mezi jinými vyniká například Nová Anglie, která je domovem typických kostelíků, rustikální architektury a je přímo překypující americkou historií. Potkáte zde malebné pláže, divoké hory a neobyčejnou kuchyni z mořských plodů. A jako relativně malé území ji můžete projet i za týden. Zcela rozdílný je americký Jih, oslavován pro svou pohostinnost, domácí kuchyni, jazz, blues a rock'n'roll a tradiční country hudbu. Je výjimečný svou literaturou, akcentem i pobožností a jeho vlhké, až subtropické klima zahrnuje oblasti plantáží i bažin. Ale pokud se nechcete omezovat jen na jednu oblast, způsob, jakým se cestovat po Státech je celá řada.

Velikost Spojených států a vzdálenost mezi velkými městy činí z letecké dopravy hlavní volbu. Cesta mezi pobřežími zabere zhruba šest hodin. A pokud si zamluvíte letenku týden, dva předem, ušetříte pak za její nižší cenu. Pokud máte čas, cesta autem, autobusem nebo vlakem může být také zajímavou volbou. Oblíbeným způsobem cestování po Státech je jízda zapůjčeným autem a na internetu najdete velké množství nabídek společností, které vám zapůjčení umožní a k dispozici jsou i srovnání cen dostupných aut a podmínek zapůjčení. Cesta autem po amerických dálnicích má romantický nádech a spousta Američanů vám poví, že je to jediná možnost, jak „pravou“ Ameriku nejlépe poznat. Americká města navíc jsou stavěná primárně pro tento způsob přepravy, a tak, pokud zůstáváte i v jednom městě, je to velice výhodný způsob dopravy. Nabízí se i cestování vlakem. Národní železniční systém Amtrak nabízí spojení mezi mnoha různými městy a výjimečnou možnost, jak poznat Ameriku a kochat se výhledem do krajiny. Na rozdíl od jiných dopravních prostředků nabízí jinde neviděné služby a trasy často vedou těmi nejkrásnějšími oblastmi Ameriky. Nejedná se však o příliš rychlý způsob přepravy a cenou se často vyrovná letecké dopravě. Proto se doporučuje takovou cestu pečlivě naplánovat.

více

Lety do Spojené státy americké

Obrázky od ConspiracyofHappiness